Slavia na sedmém místě ztrácí na šestý Swarog Teplice šest bodů, zatímco jejich páteční soupeř na 11. místě bojuje o záchranu.

„Musíme se pokusit vybojovat z posledních tří zápasů vybojovat devět bodů a dostat se do co nejlepší formy před play-off. Po zápase v Teplicích už víme, že do něj nepůjdeme z žádné skvostné pozice, ale musíme se před nimi chytnout. Jeseník bojuje o záchranu, nesmíme nic podcenit,“ uvedl k zápasu kapitán Jan Homola.

Slavia hrála v Jeseníku 11. listopadu loňského roku a červenobílí v něm zvítězili 7:5. Soupeř ale do poslední chvíle vzdoroval a usiloval o vyrovnání, slávisté se trefili dvakrát v samotném závěru.

Jeseník odehrál svá domácí utkání v náhradní hale v Ostravě, v závěru soutěže se ale vrátí do svého města. Na svém kontě má 3 vítězství a 2 remízy, v posledním kole udržel naději na postup díky vítězství 5:1 nad Třincem. Na Českou Lípu v tuto chvíli ztrácí bod, na Mělník 4.

"V pátek pojedeme do Prahy odevzdat maximum, ale čeká nás složité utkání. Trápí nás celá řada absencí. Novák má problémy s třísly, Macura nepojede kvůli pracovním povinnostem, Plhák a Furik jsou nemocní a i další hráči bojují s chřipkovou epidemií. Ve své podstatě uzavřeme nominaci hodinu před odjezdem, ale je jasné, že posbírat premiérové zkušenosti v nejvyšší soutěži pojedou někteří junioři z týmu do 19 let," netajil se předseda Jeseníku Jiří Gnida.

Výkop zápasu v Edenu je ve 20 hodin, majitelé fotbalových a hokejových permanentek mají vstup zdarma.

Profil haly

SH Eden

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Vstupenky 50 Kč

Další aktuality

Ostravská VŠB i Liberec se přihlásily do VARTA ligy
Ostravská VŠB i Liberec se přihlásily do VARTA ligy 24.05.2018

Pomalu se zdá být jisté, to, nad čím visela řada otazníků. Oba vítězové svých skupin 2. ligy totiž poslali přihlášky do nejvyšší soutěže, a tak se složení VARTA futsal ligy pro příští sezónu zdá být jasné.

Německý mistr Salák: Konečně mám šanci zahrát si Ligu mistrů
Německý mistr Salák: Konečně mám šanci zahrát si Ligu mistrů 16.05.2018

Osmatřicetiletý futsalista Michal Salák se konečně dočkal mistrovského titulu. Na konci dubna mohl slavit, ale v Německu, kde hraje za VfL 05 Hohenstein-Ernstthal.

David Frič: V každém zápase jsme nechali maximum
David Frič: V každém zápase jsme nechali maximum 15.05.2018

David Frič vzal trenérské místo v Plzni s jasným úkolem - posunout celý klub k co největší profesionalitě a přiblížit A tým k bojům o medaile. Druhé místo po základní části a bronzové medaile pak hovoří o úspěchu mise bývalého skvělého futsalisty a reprezentanta. Jak hodnotí sezónu on sám?