Spartě vyšel vstup do zápasu, když hned ve 3. minutě poslal míč na nabíhajícího Cupáka Belej a první jmenovaný otevřel skóre zápasu. Vzápětí skončil jeden z dlouhých nákopů domácích na tyči a stejně dopadla i střela Pimpolha. Druhý gól viděli diváci v 10. minutě, kdy se po sparťanské kombinaci objevil sám na středu palubovky Pimpolho, který svou šanci proměnil střelou k tyči – 0:2.

Na rozdíl jediného gólu snížil zkraje 13. minuty po rohovém kopu ranou z první Jiráský, ale stav 1:2 vydržel jen šestnáct sekund. Sparta totiž dokázala sehrát signál po autu a Diego jí vrátil dvoubrankový náskok.

Stav 3:1 pro Spartu platil až do 31. minuty. V té Brahimi zachytil rozehrávku domácích, poslal míč k postranní čáře Diego, který naservíroval na zadní tyč přihrávku Belejovi, pro nějž nebyl problém poslat míč do sítě. O tři minuty později prošel na útočné polovině Angellot mezi trojicí domácích hráčů, přihrál Pimpolhovi, který naservíroval gólový pas Amadeovi – 1:5. Tento gól byl zároveň poslední chvíli, kterou strávil v zápase brankář Nejzbachu Libor Gerčák, který po střetu se zakončujícím hráčem Sparty utkání kvůli zranění nedochytal.

Jeho náhradník Jan Špinar lovil míč ze své sítě po dvou minutách pobytu v brance, kdy ho propálil Pimpolho. Stav 6:1 už se poté nezměnil a Sparta si tak připsala do tabulky VARTA futsal ligy další tři body.

„Klíčové pro vývoj zápasu byly naše chyby. Zbytečně jsme otvírali prostor v obraně a Sparta toho dokázala využít. To zápas podle mě rozhodlo,“ řekl k utkání vysokomýtský Jan Lištván, který absolvoval svůj první zápas v dresu Nejzbachu: „Chce to zatím ještě čas, i když ho moc nezbývá. Nicméně věřím, že vše doženu na trénincích. Věřím, že postupně si vše sedne a na play off už budu úplně v pohodě připravený.“

Kouč Sparty byl po závěrečném hvizdu spokojený. „Zápas byl v naší režii. Musím znovu zopakovat, že jsme ve fázi, kdy nabíráme kondici a spolu s Lukášem Stránským jsme na hráče na trénincích hodně přísní a tvrdí. Klukům jsem řekl, že duel s Nejzbachem pro nás bude test toho, jak na tom jsou fyzicky a myslím si, že jsme podali skvělý výkon,“ uvedl trenér Sparty Beni Simitči a navázal: „Gól jsme dostali jen po rohu, kdy se hráči nedomluvili. Celkově mohlo utkání skončit i vyšším rozdílem, kdybychom měli lepší mušku. K nepřesnosti v zakončení asi přispělo právě i to, že mají hráči tvrdší nohy z přípravy a nemají v nich takový cit. Chceme nyní ještě týden pracovat stejným rytmem, abychom byli co nejlépe připravení na play off.“

Nejzbach Vysoké Mýto – AC Sparta Praha 1:6 (1:3)
Branky a nahrávky: 13. Jiráský (Sklenář) – 3. Cupák (Belej), 10. Pimpolho (Amadeu), 13. Diego (Cupák), 31. Belej (Diego), 34. Pimpolho (Amadeu), 36. Pimpolho (Angellot).
Zvolte HRÁČE UTKÁNÍ

Další aktuality

VARTA futsal ligy byla rozlosována
VARTA futsal ligy byla rozlosována 11.06.2018

V sobotu se konalo v Praze Grémium klubů nejvyšší soutěže, které mělo na programu řadu témat, a jedním z nich byl i los příštího ročníku VARTA futsal ligy. Nabízíme vám rozpis pro první dvě kola soutěže, do poloviny července mají kluby prostor pro doladění konkrétních termínů utkání. Liga začne s nejvyšší pravděpodobností v pátek 7. září 2018.

Byl jsem překvapený, řekl brankář Libor Gerčák
Byl jsem překvapený, řekl brankář Libor Gerčák 04.06.2018

Odstoupení Nejzbachu Vysoké Mýto z nejvyšší soutěže bylo velkým překvapením. A nejen pro fanoušky, ale také pro některé hráče. O situaci promluvil na stránkách regionální části MF Dnes brankář a největší osobnost týmu Libor Gerčák.

Vysoké Mýto se nepřihlásilo do první ligy
Vysoké Mýto se nepřihlásilo do první ligy 31.05.2018

Velké překvapení vyvolalo čtvrteční prohlášení vedení klubu 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto, které napsalo, že se do nejvyšší futsalové soutěže nepřihlásí.