„V této sezoně se s Helasem utkáme už potřetí. Nečeká nás určitě nic lehkého. Ať už má Helas v týmu Davida Cupáka nebo ne, je to stále mladé mužstvo s kvalitními, talentovanými hráči, což ukázali i o víkendu, kdy jeden z mládežnických týmů Helasu postoupil do Final four. My budeme muset podat lepší a kolektivnější výkon, než který jsme předvedli proti Jeseníku,“ uvedl trenér Sparty Beni Simitči.

Otázkou je start dvou reprezentantů Vahaly a Cupáka. „Jsme domluveni s reprezentačním trenérem, že dvojici našich reprezentantů budeme šetřit, ale je možné, že se nakonec domluvíme i tak, že jednoho pošetříme a jeden bude chvíli hrát. To budeme řešit po čtvrtečním taktickém tréninku,“ objasnil trenér Sparty a prozradil, jak je na tom jeho tým po zdravotní stránce: „Kádr bychom měli mít kompletní až na Amadea, který už druhý týden trénuje s kondičním trenérem a myslím si, že během deseti dnu by se mohl vrátit zpět do tréninkového procesu s týmem. Existuje varianta, že by byl připravený už na zápas s Vysokým Mýtem, ale zatím nebudeme předbíhat, vrátí se, až bude stoprocentně fit.“

Sparťané pracují na kondici. „Hrajeme doma a před reprezentační pauzou chceme určitě získat další tři body. Poté chceme pokračovat v náročných trénincích. Už třetí týden pracujeme na fyzické kondici a tyto tréninky budou pokračovat hned v sobotu po zápase s Helasem až do skončení základní části. Chceme být co nejlépe připravení na play off, a proto máme před sebou nyní dva měsíce tvrdé práce, co se týče fyzičky všech hráčů,“ řekl Beni Simitči.

Brněnský David Presl věří, že v silách Helasu je, získat proti Spartě body: „Čeká nás jeden z nejsilnějších týmů v lize, který ještě posílil o Angellota. V semifinále poháru jsme na Spartě prohráli 1:2, takže když si všichni hrábnem na dno svých sil, tak si nějaký bod můžeme určitě odvézt.“

Profil haly

Arena Sparta

Více
Adresa Podvinný mlýn 2131/11, 190 00 Praha 9-Libeň
Kapacita 2500
Vstupenky 50 Kč dospělí
Sleva pro FUTič 25 Kč mládež do 15ti let

Další aktuality

Německý mistr Salák: Konečně mám šanci zahrát si Ligu mistrů
Německý mistr Salák: Konečně mám šanci zahrát si Ligu mistrů 16.05.2018

Osmatřicetiletý futsalista Michal Salák se konečně dočkal mistrovského titulu. Na konci dubna mohl slavit, ale v Německu, kde hraje za VfL 05 Hohenstein-Ernstthal.

David Frič: V každém zápase jsme nechali maximum
David Frič: V každém zápase jsme nechali maximum 15.05.2018

David Frič vzal trenérské místo v Plzni s jasným úkolem - posunout celý klub k co největší profesionalitě a přiblížit A tým k bojům o medaile. Druhé místo po základní části a bronzové medaile pak hovoří o úspěchu mise bývalého skvělého futsalisty a reprezentanta. Jak hodnotí sezónu on sám?

Božovič: Přicházím bojovat o nejvyšší příčky!
Božovič: Přicházím bojovat o nejvyšší příčky! 11.05.2018

Nový trenér Slavie Ivan Božovič byl hostem klubu od konce základní části letošní VARTA futsal ligy a s českým futsalem má bohaté zkušenosti. Po svém jmenování novým koučem pro nadcházejícím sezonu nám přiblížil své představy o tom, jaký futsal by chtěl, aby Slavia hrála a jaké cíle si před sebe klade. Jeho hlavním přáním je to, aby předváděná hra přivedla do Edenu co nejvíce fanoušků.