Litoměřice od úvodu duelu potvrzovaly roli favorita. Pochopitelně byly častěji na míči a tlačily se do koncovky z každé pozice. Poprvé se skóre mohlo měnit v páté minutě. Nejprve Vagnao zblízka trefil pouze Sikoru, na druhé straně po brejku dobře vysunul Buryan Poláška,  jeho zakončení do prázdné branky ale vykopl jeden z vracejících se hráčů. I nadále to byli hosté, kdo byl aktivnější. Nejprve ale po přihrávce Záruby Vagnao netrefil prázdnou branku, o chvíli později si sice Fabricio položil Sikoru, ale koncovku také nezvládl a mířil vedle. Ve 12´ se do další šance dostal hostující Krok, ale po přihrávce Vagnaa pouze orazítkoval tyč. Otevřít skóre tak mohl opět na naší straně Radek Polášek, míč pro něj získal dobrým presingem Hudzieczek. Poláškovu střelu do prázdné klece ale dokázal vykopnout vracející se Vavrek. A jelikož ve sportu platí nedáš dostaneš, dostaly se do vedení Litoměřice. Záruba potáhl míč do brejku a jeho střelu před Sikorou tečoval Fabricio. I přes další šance hostů se skóre měnilo až v poslední minutě poločasu na druhé straně. Rozhodčí odpískali Vavrekovi příliš dlouhé držení míče, z následného nepřímého kopu si Polášek narazil s Blahutem a střelou pod břevno vyrovnal.

Bohužel po možná nejlépe odehraném poločasu v sezoně přišel ten nejhorší v sezoně. Přišel už obvyklý kolaps v několika minutách, akorát mnohem silnější než jsme zvyklí. Již ve třet minutě druhé půle hosté rozehrávali rohový kop, ten napálil Záruba na zadní tyč, kde si jej do branky srazil Cieslar. A ani ne po půl minutě dokázal přes obránce vystřelit Krok a bylo to najednou již o dvě branky. Snížit sice mohl kapitán Blahut ale z voleje trefil pouze tyč hostující branky. Dvě branky sice nebylo manko, jaké by se nedalo smazat, to však platilo pouze do 28´, to se totiž podruhé v zápase prosadil Krok a definitivně položil deku na všechny naše hráče. Během třicáté minuty se prosadili Taverna s Rafaelem a už bylo jasné, že místo vyrovnaného duelu to bude zase příděl.  Konec zápasu se již nesl pouze ve znamení exhibice hostujícího celku, naši hráči pod vlivem celé sezony již neměli dostatek psychických sil na důstojné dohrání duelu a hosté je za to potrestali ještě třemi góly. Místo vyrovnaného duelu jsme tak opět schytali další příděl a šance na záchranu se opět posunula o něco dále..

Ondřej Kreželok, brankář domácího týmu: "První poločas jsme konečně odehráli tak jak se o záchranu hrát má. Pochopitelně, hosté byli lepší a měli více brankových příležitostí, ale my jsme na hřišti jezdili a nechali jsme na palubovce opravdu všechno. Po nerozhodném poločase jsme ale opět úplně nesmyslně odešli. Opět jsme ve dvou dvouminutových intervalech inkasovali, tentokrát ale dokonce pět branek za devět minut, což asi nejde komentovat. Výsledek hovoří jasně, ale myslím si že je až zbytečně krutý. K hostům se v závěru odrazil snad každý míč a dávali laciné branky. Litoměřice vyhrály zaslouženě a gratuluju jim. My už můžeme jen poctivě pracovat, tak jak jsme konečně začli a věřit v zázrak podobný tomu loňskému.."

Trenér Litoměřic Igor Vodecký byl spokojen až s druhou půlí: "Prvý polčas sme málo behali a neboli sme agresívni na loptu, ale aj napriek tomu sme si vytvorili dostatok šancí, ale bohužiaľ sme ich nepremenili , domáci mali dve tri šance ale nedali. Išli sme do vedenia ale z darovanej štandardnej situácii domáci vyrovnali. Do druhého polčasu sme vstúpili oveľa lepšie, rýchlejšie sme behali, dobre kombinovali a domáci prestali stíhať. Začali sme premieňať šance ktoré sme si vytvorili a zaslúžene zvíťazili. Bol náročný zápas aj z pohladu dlhej cesty, ale sme radi že sme hl zvladli. Ďakujem chlapcom za výkon."

SKP Ocel Třinec – Gardenline Litoměřice 1:9 (1:1)
Branky: 20. Polášek (Blahut) – 15. Fabricio (Záruba), 23. Taverna (Záruba), 23. Krok (Hrdý), 28. Krok (Taverna), 29. Taverna (Vagnao), 30. Rafael (Fabricio), 37. Rafael (Fabricio), 38. Vagnao (Šimon), 40. Fabricio (Vagnao).
Zvolte HRÁČE UTKÁNÍ

Další aktuality

V pátek uvidíme VARTA futsal ligu na ČT Sport
V pátek uvidíme VARTA futsal ligu na ČT Sport 15.01.2019

Čtrnácté kolo VARTA futsal ligy se kompletně odehraje během pátku a soboty. V pátek večer navíc můžeme v atraktivním televizním čase sledovat zápas pražské Sparty se Svarogem Teplice na ČT Sport.

Sparta potvrdila letošní nadvládu nad Slavií. V Edenu řádil Seidler a Drahovský
Sparta potvrdila letošní nadvládu nad Slavií. V Edenu řádil Seidler a Drahovský 12.01.2019

Sedmnácté futsalové derby pražských „S“ vyhrála Sparta, které v Edenu zdolala Slavii 5:2. Zápasu 13. kola VARTA futsal ligy přihlíželo v sobotu odpoledne devět stovek fanoušků.

Páteční výsledky VARTA futsal ligy
Páteční výsledky VARTA futsal ligy 11.01.2019

VARTA futsal liga měla v pátek na programu tři zápasy 13. kola. Favorité svých zápasů nezaváhali ani tentokrát.