Jako první se v zápase prosadili domácí, když Macura zablokoval střelu jednoho ze sparťanu a dostal se do úniku, který bezchybně proměnil. Sparta reagovala v 9. minutě, kdy po sehrané akci Sop našel Brahimiho, který uvolnil Beleje, a ten srovnal. O dvě minuty později už se Pražané radovali z vedení po druhé trefě Beleje. Tři minuty před koncem poločasu Sparta získala na polovin míč a brejk tři na jednoho vyřešil Belej pasem na Diega a stav byl 3:1 pro Spartu. V závěru poločasu se mohlo skóre měnit na obou stranách, ale Diegovu střelu zastavilo břevno a dvě sekundy před koncem první půle orazítkovali brankovou konstrukci i domácí.

Na další gól se čekalo až do 34. minuty kdy Diego našel křížným pasem Pimpolha, který lobem přehodil brankáře a přidal čtvrtou trefu Sparty. Zanedlouho Vahala rychle vyhodil míč na Pimpolha, ten jej prostrčil Marcelovi, který našel na zadní tyči Angellota, jež si položil brankáře a zvýšil na 5:1. Vzápětí Diego na polovině přihrál podél postranní čáry Brahimimu, jehož střela prošla mezi nohami domácího brankáře do sítě – 1:6. Definitivní podobu výsledku dal po ťukesu na jeden dotek mezi Angellotem a Belejem Brahimi. Sparta tak porazila Gamaspol Jeseník 7:1.

„Máme za sebou náročné utkání. Věděli jsme, že Sparta má svou kvalitu a tu také potvrdila. V prvním poločase jsme s ní ještě určitým způsobem drželi krok, ale druhý poločas jsme už tak dobře nezvládli a Sparta nás přejela,“ řekl k zápasu se Spartou kapitán Jeseníku Patrik Plhák a dodal: „Nyní nás čeká nejdůležitější zápas sezony. Hrajeme v České Lípě věřím, že si do zápasu přeneseme alespoň dobré bránění z první půle proti Spartě. Ta se sice dostávala do šancí, ale my je přežili. I my jsme měli nějaké šance, ale bohužel jsme je neproměnili.“

Kouč Sparty Beni Simitči nešetřil po zápase kritikou: „Nejsem spokojený s hrou, kterou jsme v zápase předváděli. Nebyla to naše sparťanská hra. I když jsme vyhráli sedm-jedna, tak jsme nehráli to, na čem jsme se domluvili. Hráči si musí uvědomit, že i když hrajeme proti trochu slabšímu mužstvu, tak se musí soustředit na zápas tak, jako by hráli proti týmu ze špičky ligy. Propásli jsme první poločas a část druhé půle. Nedali jsme spoustu šancí a to jen kvůli tomu, že jsme hráli zbrkle. Splnili jsme cíl, vyhráli jsme, dali jsme sedm gólů, ale s hrou spokojený nejsem a hned na prvním tréninku to budu muset s hráči rozebrat.“

AC Gamaspol Jeseník – AC Sparta Praha 1:7 (1:3)
Branky: 4. Macura – 8. Belej (Brahimi), 11. Belej (Brahimi), 17. Diego (Brahimi), 33. Pimpolho (Diego), 34. Angellot (Marcelo), 36. Brahimi (Diego), 37. Brahimi (Belej).
Zvolte HRÁČE UTKÁNÍ

Další aktuality

Ostravská VŠB i Liberec se přihlásily do VARTA ligy
Ostravská VŠB i Liberec se přihlásily do VARTA ligy 24.05.2018

Pomalu se zdá být jisté, to, nad čím visela řada otazníků. Oba vítězové svých skupin 2. ligy totiž poslali přihlášky do nejvyšší soutěže, a tak se složení VARTA futsal ligy pro příští sezónu zdá být jasné.

Německý mistr Salák: Konečně mám šanci zahrát si Ligu mistrů
Německý mistr Salák: Konečně mám šanci zahrát si Ligu mistrů 16.05.2018

Osmatřicetiletý futsalista Michal Salák se konečně dočkal mistrovského titulu. Na konci dubna mohl slavit, ale v Německu, kde hraje za VfL 05 Hohenstein-Ernstthal.

David Frič: V každém zápase jsme nechali maximum
David Frič: V každém zápase jsme nechali maximum 15.05.2018

David Frič vzal trenérské místo v Plzni s jasným úkolem - posunout celý klub k co největší profesionalitě a přiblížit A tým k bojům o medaile. Druhé místo po základní části a bronzové medaile pak hovoří o úspěchu mise bývalého skvělého futsalisty a reprezentanta. Jak hodnotí sezónu on sám?