Plzeňští vyhráli poslední tři zápasy v řadě a s pětibodovým náskokem si drží třetí pozici. Navíc dotírají na druhou Spartu, na kterou jim chybí jen dva body. Ve Vysokém Mýtě se však Interobalu nedaří. „Myslím, že historicky jsme tam udělali jednu remízu někdy už hodně dávno, ale jinak jsme tam nezískali ani bod. Prostředí je specifické, malá hala, oni mají tvrdé, vysoké hráče, kteří tomu mají uzpůsobený styl,“ řekl jeden z plzeňských trenérů Petr Kučera.

Jeho tým je jinak stavěný. „My máme hráče v průměru o dvacet centimetrů menší a tam je to znát. Ale zápas je v televizi a Nejzbach je náš přímý konkurent o přední umístění, takže ve Vysokém Mýtě nebudeme chtít prohrát,“ zdůraznil kouč Západočechů.

I Plzeňák Michal Holý očekává těžký zápas a jak sám řekl, ve Vysokém Mýtě vyhrál jen jednou, a to v dresu Teplic: „Oni prohráli doma jen s Chrudimí, jinak neztrácí. Ale máme na ně nějaký náskok, tak by to chtělo neprohrát, abychom si jej udrželi.“

Nejzbach má doma opravdu nedobytnou tvrz. Cestu do jejich hradu našla jen Chrudim, která v Mýtě vyhrála 5:0 a od té doby Nejzbach nebodoval. O to větší motivaci mají Východočeši ve čtvrtek před televizními kamerami.

„Ve čtvrtek se musíme vrátit k našemu poctivému futsalu a hrát zodpovědně zezadu. Vím, že to bude válka a chceme Plzni oplatit porážku z prvního vzájemného utkání. Sečteno podtrženo, musíme je zmlátit a vyhrát,“ řekl s nadsázkou vysokomýtský Jaroslav Kubát.

Trenér Nejzbachu Miroslav Semerád burcuje hráče, aby po nevydařeném utkání v Teplicích povstali a ukázali svou domácí sílu: „Známe i sílu Plzně, takže nás nečeká nic jednoduchého. Navíc ještě nevíme, v jaké sestavě nastoupíme, s ohledem na několik zranění.

Profil haly

DM Vys. Mýto

Více
Adresa Generála Závady 118, Vysoké Mýto
Kapacita 450 diváků

Další aktuality

Německý mistr Salák: Konečně mám šanci zahrát si Ligu mistrů
Německý mistr Salák: Konečně mám šanci zahrát si Ligu mistrů 16.05.2018

Osmatřicetiletý futsalista Michal Salák se konečně dočkal mistrovského titulu. Na konci dubna mohl slavit, ale v Německu, kde hraje za VfL 05 Hohenstein-Ernstthal.

David Frič: V každém zápase jsme nechali maximum
David Frič: V každém zápase jsme nechali maximum 15.05.2018

David Frič vzal trenérské místo v Plzni s jasným úkolem - posunout celý klub k co největší profesionalitě a přiblížit A tým k bojům o medaile. Druhé místo po základní části a bronzové medaile pak hovoří o úspěchu mise bývalého skvělého futsalisty a reprezentanta. Jak hodnotí sezónu on sám?

Božovič: Přicházím bojovat o nejvyšší příčky!
Božovič: Přicházím bojovat o nejvyšší příčky! 11.05.2018

Nový trenér Slavie Ivan Božovič byl hostem klubu od konce základní části letošní VARTA futsal ligy a s českým futsalem má bohaté zkušenosti. Po svém jmenování novým koučem pro nadcházejícím sezonu nám přiblížil své představy o tom, jaký futsal by chtěl, aby Slavia hrála a jaké cíle si před sebe klade. Jeho hlavním přáním je to, aby předváděná hra přivedla do Edenu co nejvíce fanoušků.