První poločas byl zejména dlouhý, výpadek časomíry znají diváci i ze zápasů místních házenkářů, zato nezpůsobilá hrací plocha je ve futsalové lize spíše kuriozitou. Po nezbytné úpravě části palubovky v městské sportovní hale ve 3. minutě nechal sudí Kaštánek pokračovat. V 5. minutě pak přišel zmiňovaný asi pětiminutový výpadek časomíry. V minutě šesté pak další pády hráčů způsobené povrchem haly donutili arbitry znovu zápas přerušit.

Až v 7. minutě začaly padat góly. Po faulu na Štveráka proměnil penaltu nejlepší plzeňský střelec Tomáš Vnuk. – 1:0. Brno se pak na dlouhé minuty zatáhlo a hráči Interobalu se jen těžko dostávali do zakončení. V závěru poločasu se přesto dvakrát radovali. Nejprve v 18. minutě chladnokrevně zakončil akci Křemena Michal Štrajt. – 2:0. V poslední minutě prvního poločasu, který se hrál více než hodinu, pak z Holým rozehraného trestného kopu zblízka navýšil náskok Tomáš Abrham. – 3:0.

Po změně stran začali hosté s hrou bez brankáře a ve 27. minutě zásluhou Mužíka snížili na 1:3. Tatáž minuta ovšem přinesla znovu uklidnění na domácí stranu. Vnuk připravil druhou trefu v zápase pro Tomáše Abrhama. – 4:1. Když se pak ve 28. minutě z gólu radoval také kapitán Michal Holý – 5:1, zdálo se být o vítězi rozhodnuto. Hosté ještě po krásné kombinaci ve 35.minutě snížili zásluhou Cupáka – 5:2. Poslední slovo si ovšem vzal Jaroslav Slavík, který při power-play vypíchl soupeři míč a poslal jej ve 39. minutě do prázdné brány – 6:2. 

Ohlasy trenérů:

Jan Loup (trenér Helas Brno): "V prvé řadě zhodnotím halu domácích. Tohle se absolutně neslučuje s ligovými paramatry, aby se za čtyřicet minut hrálo pět minut. Třikrát se vytírala podlaha, pak přestala jít časomíra! Kluci byli na něco připravení, namotivovaní a vůbec se to nepovedlo.V samotném zápase byl soupeř lepší, agresivnější, fyzicky na tom byl líp a zaslouženě vyhrál. Určitě naše kluky pochválím, snažili se, nic nevypustili, čtyři góly jsme dostali po individuálních chybách."

Petr Kučera (trenér SK Interobal Plzeň): "Chtěli jsme na soupeře nastoupit aktivitou a každou minutu se přerušovalo, což byl zásah do naší taktiky. Naštěstí jsme dali první gól a nakonec se to silou vůle a také snahou všech  dobrovolnků povedlo zachránit ta palubovka a mohlo se pokračovat. My jsme věděli že soupeř nepřijede v kompletní sestavě, což se potvrdilo. V utkání jsme byli lepší, slepené góly ke konci prvního poločasu nám také pomohly."

SK Interobal Plzeň – Helas Brno 6:2 (3:0)
Branky: 7. Vnuk, 18. Štrajt (Křemen), 20. Abrham (Holý), 27. Abrham (Vnuk), 28. Holý (Abrham), 39. Slavík - 27. Mužík (Presl), 35. V. Cupák (Mužík).
Zvolte HRÁČE UTKÁNÍ

Další aktuality

Německý mistr Salák: Konečně mám šanci zahrát si Ligu mistrů
Německý mistr Salák: Konečně mám šanci zahrát si Ligu mistrů 16.05.2018

Osmatřicetiletý futsalista Michal Salák se konečně dočkal mistrovského titulu. Na konci dubna mohl slavit, ale v Německu, kde hraje za VfL 05 Hohenstein-Ernstthal.

David Frič: V každém zápase jsme nechali maximum
David Frič: V každém zápase jsme nechali maximum 15.05.2018

David Frič vzal trenérské místo v Plzni s jasným úkolem - posunout celý klub k co největší profesionalitě a přiblížit A tým k bojům o medaile. Druhé místo po základní části a bronzové medaile pak hovoří o úspěchu mise bývalého skvělého futsalisty a reprezentanta. Jak hodnotí sezónu on sám?

Božovič: Přicházím bojovat o nejvyšší příčky!
Božovič: Přicházím bojovat o nejvyšší příčky! 11.05.2018

Nový trenér Slavie Ivan Božovič byl hostem klubu od konce základní části letošní VARTA futsal ligy a s českým futsalem má bohaté zkušenosti. Po svém jmenování novým koučem pro nadcházejícím sezonu nám přiblížil své představy o tom, jaký futsal by chtěl, aby Slavia hrála a jaké cíle si před sebe klade. Jeho hlavním přáním je to, aby předváděná hra přivedla do Edenu co nejvíce fanoušků.