Zápas začal oboustranně opatrně, více měli míč v držení hosté, ovšem ligový nováček také nenechával defenzívu nejstaršího účastníka nejvyšší soutěže v klidu. První branku zařídili nejzkušenější hráči hostů. Dlouholetá brankářská jednička české reprezentace Gerčák překvapil domácí hráče svým výjezdem a z následného přečíslení vytěžil úvodní branku Vladyka. Minutu poté se situace Jeseníku zkomplikovala ještě více, když obránce při odkopu v tísni trefil brankáře Tilla a míč po odrazu doskákal do domácí sítě. Čistokrevný vlastenec dodal Nejzbachu klid a určil poločasový stav.

Po návrat z kabin dostalo odhodlání Jeseníku zvrátit nepříznivý stav povážlivou trhlinu již po minutě hry. Vladyka vybojoval míč u lajny a Michalec v jednoduché pozici zužitkoval rychlý protiútok. Tříbrankové manko sice Gamaspol definitivně ještě nezlomilo, ale když jeho hráči nedokázali dostat míč za Gerčákova záda ani z poměrně jasných pozic, začalo brát jesenické odhodlání poprat se ještě o výsledek viditelně za své. Čtvrtá branka z brejku a pátá z desítky za šestý akumulovaný faul Jeseníku již jen dokreslila páteční zmar domácího týmu, který po téměř čtyřech letech nedokázal v soutěžním utkání vstřelit byť jedinou branku. Vysoké Mýto si přesně v polovině sezony upevnilo čtvrtou příčku v tabulce, což je pozice, ze které by Berani šli do vyřazovací fáze velmi rádi.

Utkání zhodnotili představitelé obou klubů:

Jiří Gnida (předseda AC Gamaspol Jeseník): "Věřil jsem, že zápas zvládneme podstatně lépe. Museli jsme se obejít bez tří typologicky podobných hráčů a naše hra tím trpěla, zcela nám chyběla zdravá agresivita. Mýto bylo trpělivé, podalo zkušený výkon a vyhrálo naprosto zaslouženě. Půlka sezony je za námi, naše výkony mají sestupnou tendenci a já jsem rád, že máme čtrnáct dní volna, které využijeme k vyčištění hlav. Tam nyní vidím náš největší problém, který tedy samozřejmě není jediný."

Roman Páral (sportovní ředitel Nejzbach Vysoké Mýto): "Musím říct, že je pro mě jen těžce pochopitelné, že Jeseník přistoupil na to jít do ligy bez domácího prostředí a hrát v takové vzdálenosti. My jsme přijeli v dobrém rozpoložení a splnili jsme cíl, kterým bylo bodovat naplno. Libor Gerčák potvrdil svoji kvalitu, pomohl dopředu a svým výkonem nedovolil domácím najít místo na kterém by se chytili. Byl rozdílovým hráčem."

AC Gamaspol Jeseník – Nejzbach Vysoké Mýto 0:5 (0:2)
Branky: 17. Vladyka (Michalec), 18. Jiráský (Kubát), 21. Michalec (Šabata), 33. Michalec (Vágner), 37. Špinar.
Vyberte HRÁČE UTKÁNÍ

Další aktuality

Ligové kluby se představí na několika turnajích
Ligové kluby se představí na několika turnajích 19.07.2018

Turnaje v Hodoníně, Bratislavě, nebo Teplicích. To jsou akce, na kterých budete moci v srpnu vidět některé české ligové kluby. Podíváme se o jaké akce jde.

Liberec zveřejnil kádr pro příští sezonu
Liberec zveřejnil kádr pro příští sezonu 09.07.2018

Jak liberecký nováček VARTA futsal ligy slíbil, tak udělal. S velkým předstihem zveřejnil svůj kádr pro úvod sezóny. Žádnou velkou "bombu" v něm nečekejte, ale pár zajímavých jmen bude v libereckém dresu k vidění.

Amrani se vrací do české ligy. Bude hrát za Spartu
Amrani se vrací do české ligy. Bude hrát za Spartu 05.07.2018

AC Sparta Praha futsal získala pátou letní posilu. Tou je zkušený Španěl s marockými kořeny Fouad Amrani.