Dvakrát skóroval Černý, který nekompromisně využil hrubic Mýta. To šlo do vedení po placírce Kubáta a další branku přidal po precizní přihrávce Jiráského Sklenář. Umělecký dojem však na 10 bodů rozhodně nebyl, což potvrdil i kouč Nejzbachu Miroslav Semerád. „V první půli to nebylo ono, hodně jsme chybovali a Teplice najednou zjistily, že by to mohlo jít.  O pauze jsem proto udělal jedno střídání, které bylo ku prospěchu věci. Když se jednomu nedaří, tak ho musí nahradit někdo jiný a to se povedlo,“ potvrdil domácí trenér.

Nejzbach přidal na obrátkách a Kalina se potil jako za mladých let. Dobře zachytal i Libor Gerčák, pumelice z dálky měl pokryté, stejně jako dorážky z bezprostřední blízkosti. Na břevna to bylo dva – dva, ale branky začaly padat do teplické sítě. Zkušený obstřel Vágnera znamenal pro berany třetí vedení v zápase, které potvrdil další trefou J. Novotný. Hosté vsadili na power play a to se jim vyplatilo. Baran po ukázkové souhře teplické pětice zadělal na pořádné drama, které rozčísl až Michal Jiráský, jenž hlavou lízl přesný Gerčákův výhoz. Hosté v tu dobu nepochopitelně střídali a Jiráský mohl pohodlně skórovat do prázdné.

Tento moment také notně namíchl gólmana severočechů Jana Kalinu: „Máme nezkušené mužstvo. Spousta kluků loni hrála divizi, zkušenosti prostě chybí. Bylo to hodně zbytečné. S výsledkem by se dalo ještě něco dělat. Musíme si z toho vzít ponaučení. Nejzbach dnes vyhrál hlavně díky zkušenostem, od Libora Gerčáka počínaje. Před prvním gólem jsem vůbec nic neviděl, soupeřovi hráči to tam krásně zaclonili a já byl bez šance.“

To reakce Miroslava Semeráda byla o poznání veselejší: „Už před utkáním jsem z kluků cítil velké odhodlání a chuť se o výsledek porvat, což se na palubovce naplno projevilo. Už v chrudimi jsem zaznamenal výrazné herní zlepšení, které dnes kluci potvrdili.“

Nejzbach Vysoké Mýto - Svarog FC Teplice 5:3 (2:2)
Branky a asistence: 4. Kubát (Jiráský), 12. Sklenář (Jiráský), 22. Vágner, 29. J. Novotný (Šabata), 40. Jiráský (Gerčák) – 6. Černý (Künzl), 19. Černý (Jean), 35. Baran.
Hlasujte pro HRÁČE UTKÁNÍ

Další aktuality

VARTA futsal ligy byla rozlosována
VARTA futsal ligy byla rozlosována 11.06.2018

V sobotu se konalo v Praze Grémium klubů nejvyšší soutěže, které mělo na programu řadu témat, a jedním z nich byl i los příštího ročníku VARTA futsal ligy. Nabízíme vám rozpis pro první dvě kola soutěže, do poloviny července mají kluby prostor pro doladění konkrétních termínů utkání. Liga začne s nejvyšší pravděpodobností v pátek 7. září 2018.

Byl jsem překvapený, řekl brankář Libor Gerčák
Byl jsem překvapený, řekl brankář Libor Gerčák 04.06.2018

Odstoupení Nejzbachu Vysoké Mýto z nejvyšší soutěže bylo velkým překvapením. A nejen pro fanoušky, ale také pro některé hráče. O situaci promluvil na stránkách regionální části MF Dnes brankář a největší osobnost týmu Libor Gerčák.

Vysoké Mýto se nepřihlásilo do první ligy
Vysoké Mýto se nepřihlásilo do první ligy 31.05.2018

Velké překvapení vyvolalo čtvrteční prohlášení vedení klubu 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto, které napsalo, že se do nejvyšší futsalové soutěže nepřihlásí.