Zápas začal zhurta, už po pár vteřinách kopalo Tango penaltu, ale Levčíka vychytal Fruhvirt, který na tento moment vystřídal Davida Šimona. Vyrovnaný zápas mohl gólově otevřít hostující Hrubý, ale trefil jen tyč. To však neplatilo v 19. minutě, kdy si Hrubý naběhl na rohový kop D. Cupáka a poslal míč pod břevno Lupačovy brány – 0:1.

Ve 24. minutě mohlo Tango vyrovnat, kdy po rychlém brejku dorážel míč téměř do prázdné brány Doubravský, ale trestuhodně zklamal. O pár minut později přišel ten samý hráč o míč v souboji s D. Cupákem a kapitán Helasu pak našel před prázdnou bránou Hrubého – 0:2. Snížit mohl ve 31. minutě domácí Chadzidis, ale trefil jen tyč.

Tango začalo hrát power play, ale hned na začátku hry bez brankáře se odrazil míč od D. Cupáka přímo k jeh brankáři Šimonovi a ten se trefil krásně přes celé hřiště do prázdné brány – 0:3. Nicméně v početní převaze uspěli i Hodonínští: Po pěkné přihrávce Buršíka překonal Šimona ve 34. minutě Višváder – 1:3.

Helas byl však nadále nekompromisní. Lacko ukořistil míč v rohu hřiště a nezištnou ranou ho poslal přes celou délku k tyči odkryté hodonínské brány – 1:4. Tango bylo znovu dole. A to ještě další šanci neproměnil brněnský Šarközy. Dvě minuty před koncem ještě Tango vykřesalo naději. Při power play se jako přes kopírák první branky domácích trefil Višváder po asistenci Buršíka – 2:4. Snížit na rozdíl jednoho gólu mohl Levčík, ale Šimon ho perfektně vychytal.

Rozhodnutí přišlo ve 39. minutě, kdy Šimon vyrazil míč na Outratu, který znovu potrestal Tango střelou do prázdné brány – 2:5. Jihomoravské derby tak ovládl Helas.

Juraj Višváder (hráč Tanga Hodonín): „Zápas jsme bohužel nezvládli. Musíme body ukopat venku. Máme sice dva těžké zápasy, ale venku se nám hraje lépe. Jsme tým, kterému vyhovuje více bránit a vyrážet do rychlých protiútoků. Přesně takto hrál dneska Helas. Brněnští dali první gól, což byla voda na jejich mlýn. To podle mě rozhodlo. Power play byla vabank. Dva góly jsme dali, ale tři inkasovali, takže nic moc.“

David Cupák (kapitán RK Helas Brno): „Chtěli jsme vyhrát a věděli jsme, že jde o důležitý zápas. Bylo to hodně o obranné fázi, kterou jsme odmakali a utkání jsme zvládli. Připravovali jsme se na zápas dva týdny a zaslouženě jsme zvítězili. Klukům patří velký dík, jak zápas odjezdili. Takto se hraje v lize o body. Věděli jsme, že Tango hraje výborně power play, protože mají zkušeného trenéra, ale domácím chyběl Belaník, který hodně střílí. Dostali jsme sice dva góly, ale tři jsme dali. Perfektní zápas odchytal David Šimon a korunoval to i gólem. Smekám před všemi hráči i realizačním týmem.“

FC Tango Hodonín – Rádio Krokodýl Helas Brno 2:5 (0:1)

Branky: 34. Višváder (Buršík), 38. Višváder (Buršík) - 19. Hrubý (D. Cupák), 29. Hrubý (D. Cupák), 32. Šimon (D. Cupák), 35. Lacko, 39. Outrata (Šimon)

Další aktuality

Dynamo PCO se chystá na nejvyšší soutěž
Dynamo PCO se chystá na nejvyšší soutěž 16.08.2019

O senzačním postupu do VARTA futsal ligy, která je nejvyšší futsalovou soutěží v České republice, vítězství v Superpoháru a plánech do budoucnosti, jsme si popovídali se sympatickým kapitánem týmu Dynamo PCO České Budějovice Radimem Pouzarem.

"Pro mě je cílem záchrana,” řekl mělnický předseda Pavel Šuba
"Pro mě je cílem záchrana,” řekl mělnický předseda Pavel Šuba 15.08.2019

Olympik začal přípravu již 15. 7. a to hned v hale, ale o kondici trenéři mít strach nemusí. "Oproti minulým létům jsme vypustili 14 dní hrubou přípravu, protože ji naši kluci mají ve fotbalových klubech,” vysvětluje předseda klubu Pavel Šuba.

Program přípravných utkání houstne…
Program přípravných utkání houstne… 14.08.2019

Již za tři týdny odstartuje nejvyšší soutěž a všechny kluby již pochopitelně zahájily přípravu. Je za námi i několik prvních přípravných utkání a jejich počet bude v příštích dnech houstnout. Nabízíme vám přehled dosud známých termínů přípravných zápasů, které obsahují i několik střetnutí se zahraničními kluby.