Hradec Králové těsně přes přestávkou nejprve vyrovnal na 2:2, aby po ní mohl dvěma góly udeřit a Helas zlomit. Hosté nakonec inkasovali na východě Čech sedm branek. Za domácí se dvakrát trefil Srkal s Váňou. V brněnském dresu se dařilo navrátilci Sýkorovi, který nastoupil poprvé v sezóně a připsal si hned tři kanadské body za dvě trefy a jednu asistenci. Třetí branku Helasu dal dokonce brankář David Šimon.

Hradecký trenér Petr Hoffmann viděl za výhrou svého týmu trpělivost: „Čtyřicet minut se hrálo vyrovnané utkání. První poločas skončil dva-dva. Ve druhé půli jsme hráli trpělivě a pokračovali jsme v nátlakové hře. Utkání jsme nakonec dovedli do zaslouženého vítězství.“

„Hradec vyhrál zaslouženě,“ konstatoval trenér Helasu Jan Loup a pokračoval: „My jsme dělali obrovské chyby. Od gólmana počínaje až po posledního útočníka se nám nedařilo. Utkání rozhodl Klimešův zlomený přední zub. Za stavu dva-jedna pro nás, dostal deset vteřin před koncem první půle loktem a má ulomený zub. Rozhodčí to pustil a my jsme inkasovali vyrovnávací gól. Pak rozhodl náš vlažný nástup do druhé půle. Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme dva-čtyři a bylo po zápase.“

Mados MT Hradec Králové – Helas Brno 7:4 (2:2)

Branky a nahrávky: 9. Merkl (Jošt), 20. Jošt (Merkl), 21. Srkal, 27. Srkal (Chromek), 30. Chromek (Váňa), 31. Váňa (Srkal), 32. Váňa (Friedl) – 10. Lerch (Sýkora), 20. Sýkora (Šplíchal), 29. Šimon, 40. Sýkora (Vlach). Rozhodčí: Petr – Vaněk. ŽK: Michal (HK).

Hradec Králové: Menšl (Mašek) – Michal, Friedl, Jošt, Fidra, Merkl, Beran, Srkal, Chromek, Váňa. Trenér Petr Hoffmann.

Helas Brno: Šimon (Dang) – Vlach, Havlík, Lerch, Švihálek, Klimeš, Lacko, Sýkora, Presl, Šplíchal. Trenér Jan Loup.

Další aktuality

Vyškov posílili Almeida z ATRAPSu a Krajča z Hodonína
Vyškov posílili Almeida z ATRAPSu a Krajča z Hodonína 23.08.2025

Nováček 1. Futsal ligy Amor Vyškov představil před generálkou na novou sezonu dvě nové posily - Kelvin Campos Almeida přichází z ATRAPS Brno, Pavel Krajča z Tanga Hodonín.

Přípravné zápasy před sezónou 2025/2026
Přípravné zápasy před sezónou 2025/2026 22.08.2025

Program a výsledky přípravných zápasů týmů 1. Futsal ligy před startem ročníku 2025/2026.

Michal Hůla bude chytat za Rapid!
Michal Hůla bude chytat za Rapid! 15.08.2025

Do Ústí nad Labem přichází další zvučné futsalové jméno: Michal Hůla, gólman se 40 starty za český národní tým, který v minulé sezóně působil v druholigovém španělském celku UA Ceuti