Je to asi nošením dříví do lesa, ale musíme připomenout, že brazilský brankář Carlos Espindola krátce před koncem minulého roku opustil Chrudim a zamířil do chorvatského Nacionalu Záhřeb. Pro koho je to novinka, ten najde články zde a zde. Připomeneme také to, že ve Slavii se již nebude objevovat Hudson, zatímco s návratem Michela Mela do pražského klubu se počítá.

A novinky? Příchod Sidneiho do Benaga je již známou věcí, ale klub ze Zruče posiloval dál. Nově do týmu přibude 27 letý Brazilec Victor Diego Vieira (nar. 8.7.1989). Ten se v Evropě pohybuje už od roku 2009, kromě sezóny v Řecku strávil několik sezón v různých kyperských klubech, naposledy bojoval v dresu kosovského Feniksu Drenas - a to včetně zápasů UEFA Futsal cupu.

Dalším novým hráčem z Brazílie v naší nejvyšší soutěži se stane Vagner Anibal Amaro (nar. 29.7.1984) a asi nikoho nepřekvapí, že bude oblékat dres litoměřického Gardenline, kam přestoupil z brazilského Mafra Ferromax Futsal. V akci by měl být k vidění už v pátečním utkání na chrudimské palubovce!

Jak je vidět, i po startu roku 2017 se máme v nejvyšší futsalové soutěži na co těšit!

Další aktuality

Kluby hlásí první změny v kádrech!
Kluby hlásí první změny v kádrech! 30.06.2025

Do začátku další sezony 1. Futsal ligy zbývá ještě dlouhá doba, některé kluby ale již teď zveřejňují první změny ve svých kádrech. Kromě konce angažmá zahraničních hráčů se objevila i zpráva, že v Kadani nebude pokračovat trenér Beni Simitči, v Plzni skončili Vitinho a Joao Silva, zajímavou posilu hlásí z Ústí nad Labem.

Nová sezona 1. Futsal ligy je rozlosována!
Nová sezona 1. Futsal ligy je rozlosována! 19.06.2025

Cestu za obhajobou titulu začne Chrudim v prvním kole v domácí hale v Liberci. Úvod soutěže nabídne také severočeské derby Chomutova s Kadaní, Plzeň se představí na Helasu a Slavia v Ústí nad Labem. Nováček soutěže z Vyškova odehraje svůj historicky první duel v nejvyšší soutěže na horké půdě ve Vysokém Mýtě. Fináloví soupeři se potkají v Plzni v sedmém kole.

David Ploc se z Bohemians přesouvá do Slavie!
David Ploc se z Bohemians přesouvá do Slavie! 17.06.2025

Trenér a aktivní hráč David Ploc po sestupu z 1. Futsal ligy skončil v Bohemians Praha, bez futsalu však nezůstane - přesouvá se do pozice ředitele juniorských týmů v SK Slavia Praha. V Edenu ho v úterý představili jako první posilu nové sezony.