Duel dvou starých známých týmů, které proti sobě dlouhé roky bojovaly o postup z druhé ligy. Týmy, jejichž pět posledních vzájemných duelu skončilo remízou. Tento duel sliboval vyrovnanou podívanou a také emoce, o kterých ve vzájemných duelech nikdy nebyla nouze.

Utkání začalo podle očekávaného scénáře. Domácí tým držel míč na svých sálovkách a snažil se prosadit přes pevnou a zataženou obranu hostů. Úvodních pět minut diváky na tribunách zrovna moc nadchnout nemohlo, oba týmy se jen oťukávaly a dostaly se do pár náznaků šancí. Jako první se mohli dostat dovedení hosté. Po Kantorově faulu dostali možnost slibné standartní situace, tu rozehrál Plhák na Furika, který s přispěním teče Samka otevřel skóre duelu.

A tak pokračovalo dobývání pevnosti zvané Gamaspol. Naštěstí pro domácí nemuseli dlouho čekat. Již ve 12. minutě rozehrál rohový kop Samek před branku na Przyczka, který lehkou tečí překonal Růžičku. V této sezoně Třinečtí trpěli na slepené branky stejně tak, jak je inkasovali minulý týden se Slavií, tentokráte si takto pomohli. Po pouhých 32 sekundách totiž domácí dostali příležitost slibné standardní situace. Polášek si při ní narazil s Buryanem a poslal oceláře poprvé v utkání do vedení. Rychlé otočení skóre vlilo krev do žil domácím hráčům. Srovnat naopak mohl pár vteřin před koncem kapitán Plhák,kterého poslal do úniku Baron, jeho střela však skončila nad břevnem.

Gamaspol vstoupil do druhé půle aktivněji, vytáhl presink a domácí hráči měli problém udržet míč u svých nohou. Přesto po pěti minutách mohl skórovat Przyczko, ale Baronovu pobídkou napálil jen do Růžičky. A tak to mohli být hosté, kdo se brankově prosadí. Plhák opět rozehrával přímý kop, jeho střelu však Kreželok vyrazil, ovšem přímo k Furikovi, jehož střelu ještě přizvedl na břevno. Deset minut před koncem mohla duel rozhodnout ostravská spolupráce, Blahut vyrazil do brejku s Poláškem, dostal od něj přihrávku do dobré pozice, místo střely z první ale volil přihrávku zpět, tam už byl však Polášek zblokován obráncem.

Ještě v téže minutě se ale publikum v třinecké hale STaRS mohlo radovat. Baron rozehráll aut lobem na Samka, který volej trefil přesně a trefil se tak v sezoně nečekaně brzy již v osmém kole. Hosté byli stále nervóznější a sbírali na svou stranu žluté karty za nesportovní chování. Definitivní rozhodnutí duelu o záchranu přišlo pět minut před koncem. Domácí tým měl na svém kontě již pět faulů a toho se rozhodl využít Furik, když souboj s uhýbajícím Blahutem proměnil na velice nepovedený letecko.herecký výkon vyfasoval za něj místo hodnocení 10 jen druhou žlutou kartu a tím pádem se mohl jít s předstihem osprchovat.

Následnou přesilovku po přihrávce s Baronem využil střelou z pravé strany Polášek a zápas se mohl již jen dohrávat - 4:1. V brance třineckého týmu ještě dostala prostor nová posila. Peter Pecho přišel do klubu na roční hostování z Baníku Ostrava a v závěrečných minutách stihl vytáhnout jeden skvělý zákrok proti střele Kozelského. Tři minuty před koncem skončil duel i pro Jana Vavrače, ten v soubojil s Kantorem dostal loktem na spánek a skácel se k zemi. Dlouze byl ošetřován přímo na hřišti, nakonec pro něj s podezřením na otřes mozku přijela sanitka.

Závěr duelu ještě nezvládl hostující vedoucí Řezníček, který nesmyslně počastoval rozhodčí sprostými výrazy a delší dobu se k lavičkám asi nepodívá. Skóre duelu pak chvíli před koncem po přihrávce po přihrávce Buryana uzavřel nejlepší střelec týmu Przyczko - 5:1.

Trenér domácího celku Andrea Bucciol byl pochopitelně z výsledku nadšený: „Konečně první vítězství ! Myslím, že jsme si ty tři body naprosto zasloužili. Hlavně v prvním poločase jsme měli množství šancí ke vstřelení více branek. Dnes jsme konečně dobře pracovali v defenzivní činnosti a také v té útočné což mi ukázalo, že pokud chceme, umíme hrát kvalitní futsal. Prvních šest porážek bylo hodně o hlavách hráčů a chybách v defenzivě. Doufám, že tyto tři body pomůžou klukům se uklidnit a přidají jim chuť do další práce která je potřeba. Do konce první poloviny soutěže máme ještě tři kola a budeme v nich chtít získat plný počet bodů, uvidíme co se povede. Gratuluji celému týmu k výkonu, dnes jsme hráli chytré a takticky povedené utkání, přesně tak, jak se tento sprot hrát má. Příští týden si pojedeme do Brna pro tři body."

I předseda Gamaspolu pan Jiří Gnida uznal zasloužené vítězství domácích: „Odehráli jsme velmi špatný zápas, jehož průběh ovlivnilo hned několik nepříznivých faktorů. Týden se skládala mozaika, která naše možnosti v utkání stavěla do teoretické roviny a složité okamžiky ve hře jsme navíc neustáli ani mentálně. Některé věci můžeme odstranit, jiné alespoň zlepšit a to je úkol, který nás teď čeká. Domácí podali výborný výkon a výhru berou zaslouženě. V bojovnosti a nasazení byl tentokrát diametrální rozdíl a to byl ten úplně klíčový aspekt naší porážky. Nebyl to první ani poslední nepovedený zápas, uděláme za ním tlustou čáru a příští pátek bude stát na palubovce jiný tým."

SKP Ocel Třinec – AC Gamaspol Jeseník 5:1 (2:1)
Branky: 12. Przyczko (Samek), 13. Polášek (Blahut), 32. Samek (Baron), 35. Polášek (Baron), 37. Przyczko (Buryan) – 7. Furik (Plhák).