Oleksandr Sorokin se narodil 13. srpna 1987 nedaleko Charkova a celou svoji kariéru svázal s týmem Lokomotivu Charkov. Až do současnosti. Po konci nejslavnějšího futsalového celku na Ukrajině zkusil štěstí v běloruském Vitěni, jenže nakonec se rozhodl klub z Orši opustit. Další jeho destinací bude český šampion FK ERA-PACK Chrudim, se kterým se již připravuje na základní skupinu Ligy mistrů.

Kariéra čerstvě třicetiletého futsalisty čítá řadu úspěchů, s Lokomotivem Charkov dokázal třikrát vyhrát ukrajinskou ligu, dvakrát se radoval z vítězství v pohárové soutěži a hned čtyřikrát zvedl nad hlavu ukrajinský superpohár. Zároveň je stálým členem ukrajinské futsalové reprezentace, se kterým si zahrál na dvou světových šampionátech (2012, 2016) a na dvou mistrovstvích Evropy (2014, 2016).

Pokud se podaří všechny oficiality dotáhnout do zdárného konce, je velmi pravděpodobné, že Oleksandra Sorokina uvidíte již v pátečním zápase proti Nejzbachu Vysoké Mýto.

Další aktuality

Ago Simitči: Antonín Hrdina bude naším hráčem
Ago Simitči: Antonín Hrdina bude naším hráčem 28.02.2018

V hledišti chrudimské městské sportovní haly si pozorní diváci mohli všimnout, že mezi sparťanskými příznivci seděl také Antonín Hrdina. Zeptali jsme se proto předsedy klubu, Aga Simitčiho, co si o tom myslí a jaká je situace kolem tohoto hráče.

Litoměřice pro letošek uzavřely kádr. Posledními posilami jsou Two a Kubíček
Litoměřice pro letošek uzavřely kádr. Posledními posilami jsou Two a Kubíček 21.02.2018

Chybí dohrát tři zápasy základní části VARTA futsal ligy. Dvanáctého února došlo k uzavření soupisek ligových týmů s možností posílit se o jednoho českého hráče. Jaké změny se tedy udály v litoměřickém klubu?

Slavia ukončila spolupráci s Lištvánem a Kubíčkem
Slavia ukončila spolupráci s Lištvánem a Kubíčkem 14.02.2018

Slavia se dohodla na přerušení spolupráce s Janem Lištvánem a také na ukončení hostování Václava Kubíčka. V obou případech se tak stalo z pracovních a rodinných důvodů, pro které není možné plnit ze strany hráčů v dostatečné míře tréninkový harmonogram klubu. Oběma hráčům přejeme v jejich nových působištích hodně štěstí.