Oleksandr Sorokin se narodil 13. srpna 1987 nedaleko Charkova a celou svoji kariéru svázal s týmem Lokomotivu Charkov. Až do současnosti. Po konci nejslavnějšího futsalového celku na Ukrajině zkusil štěstí v běloruském Vitěni, jenže nakonec se rozhodl klub z Orši opustit. Další jeho destinací bude český šampion FK ERA-PACK Chrudim, se kterým se již připravuje na základní skupinu Ligy mistrů.

Kariéra čerstvě třicetiletého futsalisty čítá řadu úspěchů, s Lokomotivem Charkov dokázal třikrát vyhrát ukrajinskou ligu, dvakrát se radoval z vítězství v pohárové soutěži a hned čtyřikrát zvedl nad hlavu ukrajinský superpohár. Zároveň je stálým členem ukrajinské futsalové reprezentace, se kterým si zahrál na dvou světových šampionátech (2012, 2016) a na dvou mistrovstvích Evropy (2014, 2016).

Pokud se podaří všechny oficiality dotáhnout do zdárného konce, je velmi pravděpodobné, že Oleksandra Sorokina uvidíte již v pátečním zápase proti Nejzbachu Vysoké Mýto.

Další aktuality

Svarog do druhé půlky sezony povede nový trenér
Svarog do druhé půlky sezony povede nový trenér 27.11.2017

Po vzájemné dohodě skončil u teplického týmu trenér Aibek Mukanov, který vedl Svarog od loňské sezony v divizi.

Radim Záruba se vrácí do Čech. Oblékne dres Gardenline
Radim Záruba se vrácí do Čech. Oblékne dres Gardenline 22.11.2017

V pátek v Chrudimi zakončí Litoměřice první polovinu letošního ročníku 1.FUTSAL ligy. Před tímto duelem vedení klubu přivádí obrovskou posilu. Zelenobílý dres obleče nejlepší český futsalista roku 2016 a zároveň adept na zisk stejného ocenění i za rok 2017 Radim Záruba. Ten do klubu přichází na přestup z ŠK Slovan Bratislava.

Vahala na hostování do Sparty
Vahala na hostování do Sparty 29.09.2017

Jednání mezi představiteli klubů dospělo k dohodě, díky které Ondřej Vahala přece jen oblékne dres Sparty.