„Jít do nejvyšší soutěže s tím, že budeme hrát bez potřebné podpory fanoušků a k domácím zápasům budeme cestovat bezmála hodinu a půl, je svým způsobem bláznovství,“ připustil pro klubový web nový vedoucí mužstva Jan Řezníček a dodal: „Ale rozhodnutí vstoupit do Chance futsal ligy podpořilo sto procent členů našeho klubu. To je nesmírně pozitivní a vyjadřuje to jednotu v našem odhodlání přestat přešlapovat na místě.“

Podle ideálního scénáře futsalistů měla hala vyrůst do konce kalendářního roku a zbytek sezony by dohráli ve vytouženém novém domově. K tomu ale sotva dojde. Podpisy na smlouvách o výstavbě nové sportovní haly v Jeseníku ještě nestačily uschnout a hotovo má být za 260 dní, což vychází na konec března 2018, kdy také sezona finišuje.

Gamaspol tak nejspíš čeká nováčkovský boj v exilu po celý ročník a přechodný domov bude mít až ve 120 kilometrů vzdálené Ostravě. „Pokud si ale uvědomíme, jaký demoralizující dopad by pro nás mělo třetí odmítnutí postupu v řadě, tak si myslím, že volíme o dost menší zlo. Čeká nás velmi složitá sezona, ale jsme připraveni se s tím poprat,“ tvrdí bojovně Řezníček.

Jeseničtí futsalisté vynikají výbornou prací s mládeží a s vlastními odchovanci chtějí uspět i v nejvyšší soutěži. Žádné nákupy Brazilců se konat nebudou. Jediné posily jsou zatím návraty bývalých hráčů. V týmu jsou zpět například brankář Jakub Till a útočník David Marcinov, kteří byli na jaře kvůli upřednostnění velkého fotbalu vyloučeni.

Vrací se i dvacetiletý juniorský reprezentant Jakub Řezníček, který uplynulých 18 měsíců sbíral zkušenosti v elitním Tangu Hodonín. „Odešel junior, vrací se chlap. Nemůžu říct nic jiného, než že se těším na spolupráci a nepochybuji, že nám jeho návrat prospěje,“ komentoval pro web Gamaspolu trenér Milan Novák.

Dalšími posilami jsou univerzálové Lukáš Woitek a Jan Daniel. „Lukáš je skvělý dozadu a šikovný dopředu, v odebírání míčů mu málokterý hráč dokáže konkurovat. Takový návrat se nedá vyvážit příchodem nového hráče, bez zažitých našich herních mechanismů,“ těší Nováka a na adresu Daniela uvedl: „Naprosto týmový hráč, pilný a poctivý, avšak příliš skromný.“

Bude to platit i pro Gamaspol?Další aktuality

Sparta získala do svých řad míčového kouzelníka Angellota
Sparta získala do svých řad míčového kouzelníka Angellota 07.01.2018

Futsalová Sparta získala do svých řad novou posilu světového formátu. Rudý dres s číslem 19 bude oblékat kapitán reprezentace Kolumbie, Angellot Caro. Devětadvacetiletý kouzelník přichází do Sparty poté, co působil v týmech jako Caja Segovia (Španělsko), Trujillanos (Venezuela), Al Was (Dubai), Lazio Řím (Itálie), Benago (Česko), Real Bucaramanga (Kolumbie), Bucaneros La Guaira (Venezuela).

David Cupák do pražské Sparty. Na měsíc…
David Cupák do pražské Sparty. Na měsíc… 19.12.2017

K velmi překvapivému tahu se odhodlala pražská Sparta těsně před výkopem úterního pohárového finále. Na měsíční hostování přichází reprezentant David Cupák, který tak bude k dispozici i pro ligové derby se Slavií, které je na programu 29. 12. 2017.

Svarog do druhé půlky sezony povede nový trenér
Svarog do druhé půlky sezony povede nový trenér 27.11.2017

Po vzájemné dohodě skončil u teplického týmu trenér Aibek Mukanov, který vedl Svarog od loňské sezony v divizi.