„Jít do nejvyšší soutěže s tím, že budeme hrát bez potřebné podpory fanoušků a k domácím zápasům budeme cestovat bezmála hodinu a půl, je svým způsobem bláznovství,“ připustil pro klubový web nový vedoucí mužstva Jan Řezníček a dodal: „Ale rozhodnutí vstoupit do Chance futsal ligy podpořilo sto procent členů našeho klubu. To je nesmírně pozitivní a vyjadřuje to jednotu v našem odhodlání přestat přešlapovat na místě.“

Podle ideálního scénáře futsalistů měla hala vyrůst do konce kalendářního roku a zbytek sezony by dohráli ve vytouženém novém domově. K tomu ale sotva dojde. Podpisy na smlouvách o výstavbě nové sportovní haly v Jeseníku ještě nestačily uschnout a hotovo má být za 260 dní, což vychází na konec března 2018, kdy také sezona finišuje.

Gamaspol tak nejspíš čeká nováčkovský boj v exilu po celý ročník a přechodný domov bude mít až ve 120 kilometrů vzdálené Ostravě. „Pokud si ale uvědomíme, jaký demoralizující dopad by pro nás mělo třetí odmítnutí postupu v řadě, tak si myslím, že volíme o dost menší zlo. Čeká nás velmi složitá sezona, ale jsme připraveni se s tím poprat,“ tvrdí bojovně Řezníček.

Jeseničtí futsalisté vynikají výbornou prací s mládeží a s vlastními odchovanci chtějí uspět i v nejvyšší soutěži. Žádné nákupy Brazilců se konat nebudou. Jediné posily jsou zatím návraty bývalých hráčů. V týmu jsou zpět například brankář Jakub Till a útočník David Marcinov, kteří byli na jaře kvůli upřednostnění velkého fotbalu vyloučeni.

Vrací se i dvacetiletý juniorský reprezentant Jakub Řezníček, který uplynulých 18 měsíců sbíral zkušenosti v elitním Tangu Hodonín. „Odešel junior, vrací se chlap. Nemůžu říct nic jiného, než že se těším na spolupráci a nepochybuji, že nám jeho návrat prospěje,“ komentoval pro web Gamaspolu trenér Milan Novák.

Dalšími posilami jsou univerzálové Lukáš Woitek a Jan Daniel. „Lukáš je skvělý dozadu a šikovný dopředu, v odebírání míčů mu málokterý hráč dokáže konkurovat. Takový návrat se nedá vyvážit příchodem nového hráče, bez zažitých našich herních mechanismů,“ těší Nováka a na adresu Daniela uvedl: „Naprosto týmový hráč, pilný a poctivý, avšak příliš skromný.“

Bude to platit i pro Gamaspol?Další aktuality

Radek Polášek míří z polské ligy do Třince
Radek Polášek míří z polské ligy do Třince 20.07.2017

Držitel bronzové medaile z ME 2010 Radek Polášek, který většinou své kariéry strávil v polské nejvyšší soutěži, se vrací do domácí ligy! Zajímavá informace, která se řadí k neatraktivnějším přestupům tohoto léta!

Teplice představují své posily
Teplice představují své posily 14.07.2017

Máme tu oficiální informace o posílení Svarog FC Teplice! Ze zahraničí přicházejí tři brazilští hráči!

Do Sparty přichází Brazilec Gustavo
Do Sparty přichází Brazilec Gustavo 13.07.2017

Futsalisté Sparty Praha mají další zahraniční posilu. Je jí Brazilec GUSTAVO HENRIQUE STEINWANDTER.