Před kamerami České televize odstartovala semifinálová série mezi ERA-PACKem Chrudim a Gardenline Litoměřice. Chrudimští vstupovali do série v roli favorita a již v prvních minutách si dokázali vytvořit parádní příležitosti. Zkraje prvního poločasu velmi nebezpečně vypadala střela Évertona, který orazítkoval po nepovedeném zákroku Vavreka břevno. Stejný hráč byl v prvních minutách hodně aktivní a po necelých pěti minutách byl odměněn. Skvělou práci předvedl Max, který na sebe navázal protihráče a připravil skvělou pozici pro Évertona, jemuž v pohodě stačilo trefit prázdnou branku.

Chrudimští byli po vstřelené brance namlsáni a snažili se o navýšení vedení. Obrovské příležitosti Lukáše Rešetára a Matěje Slováčka zlikvidoval pozorný Vavrek, proti Maxově střele podruhé v zápase zasáhlo břevno. ERA-PACK byl aktivnější, ani Dmitrij Litviněnko se ale rozhodně nenudil. Ukrajinský brankář v první půli fantasticky zlikvidoval šance Twoa, který ani z bezprostřední blízkosti míč do sítě neprocpal.

Oproti prvnímu defenzivnímu poločasu se po přestávce strhla branková smršť. Litoměřice se dočkaly vyrovnání krátce po pauze, když z ostrého úhlu překvapil Litviněnka Michal Kovács, následně ale přispěchali domácí s vynikající odpovědí. Během dvou minut se prosadili Éverton a Lukáš Rešetár, kteří přiblížili ERA-PACK prvnímu úspěchu. Nepříznivý stav donutil Gardenline hrát bez gólmana, což se brzy projevilo na skóre. Trefy brazilských futsalistů Rafaela a Fabricia rozjásaly hostující střídačku a stanovily, že se pět minut před koncem jelo od nuly.

A s Chrudimí bylo ještě hůře. Také domácí totiž sáhli ke hře bez brankáře, chybu v kombinaci ale potrestal Rafael, jenž druhým gólem v zápase poslal hosty poprvé do vedení. Chrudimský ERA-PACK ale znovu ukázal, že vyhrocené situace umí zvládat. V poslední minutě vyvinul silnou převahu, která vyústila v ránu Évertona šest vteřin před závěrečnou sirénou. Vyrovnávací trefa poslala utkání do prodloužení a následně k pokutovým kopům.

V nich byl chrudimským hrdinou brankář Dmitrij Litviněnko, který ze tří pokusů inkasoval pouze jednou. Na straně Chrudimi se naopak prosadili Éverton s Maxem, jenž tak rozhodli o vítězství chrudimského týmu! ERA-PACK zvládl semifinálovou bitvu a v sérii hrané na tři vítězná utkání vede 1:0!

FK ERA-PACK Chrudim – Gardenline Litoměřice 5:4 pk (1:0, 3:4 – 0:0 - 2:1)
Branky a nahrávky:
5. Éverton (Max), 25. Éverton (Felipe), 27. Rešetár (Slováček), 40. Éverton (Rešetár), rozhodující pk Éverton – 23. Kovács (Záruba), 30. Rafael (Rodrigo), 35. Fabricio (Rafael), 39. Rafael. Stav série: 1:0.