První poločas byl opatrný z obou stran, kdy liberečtí vyčkávali v bloku a chodili do rychlých protiútoků. V rámci první dvacetiminutovky to byl právě FTZS, který si vytvořil daleko více příležitostí. Tu z 18. minuty vyřešil ladně MIROSLAV DVOŘÁK a otevřel tak skóre zápasu. Bohužel pro domácí si pár sekund před koncem poločasu našel své místo ve vápně Fichtner a po rohovém kopu srovnal na 1:1

Úvod druhé půle patřil libereckým. Pohlednou akci JANÁČKA s Benekem zakončil v pádu prvně zmiňovaný hráč a opět vrátil vedení na stranu domácích. Odskočení o 2 branky zajistil ŠTĚPÁN RUMLER, kterému nádherně propasíroval míč mezi beky Filip Henzl – 3:1

V poslední desetiminutovce se Démonům povedlo snížit opět Fichtnerem a navíc hráli liberečtí pod hrozbou 10m kopu. Úplný závěr tak přinesl několik závarů před Vogtem, ale vše se podařilo ubránit a uhájit vítězství před početnou diváckou kulisou, která si tak mohla užít první domácí výhru v této sezoně.

Hodnocení Michaela Vacka (trenér FTZS Liberec): „Jsem velmi rád, že se nám podařilo vybojovat tři body. Bylo to pro nás velmi důležité utkání. V prvním poločase jsme mohli odskočit o větší brankové rozdíl, ale bohužel se nám to nepovedlo a v poslední minutě jsme dostali srovnávací branku. V druhém poločase se nám podařilo dát rychlé dva góly a pak už jsme se mohli soustředit jen na defenzivu. Opět opakuji, pro nás velmi důležité tři body po těžkém zápase.“

Hodnocení Pavla Bíny (kapitán FTZS Liberec): „Na zápas jsme se všichni těšili a odvedli jsme v něm dobrou práci. Musím podotknout, že trenéři neměli v tomto směru jednoduchou práci, jelikož do hry byly připraveny 4 naprosto výkonnostně srovnatelné čtyřky a tak bohužel ne všichni dostali prostor ve hře. Zápas byl dle očekávání opatrný a kdybychom proměnili své šance v první půli, mohlo být veseleji. Naopak jsme při nepozornosti špatně odbránili roh a inkasovali šatnáře. Ve druhé půli se nám podařilo po krásných akcích odskočit na 3:1 a soupeř to měl těžké. Navíc hrál oslabení po ČK Kubelky. Tuto pasáž jsme absolutně nezvládli. Bohužel jsme v přesilovce téměř neohrozili hostující branku a rychle nasbírali 5 AF. Démoni si v závěru zápasu vytvořili své šance, ale srovnat už nedokázali. Hráče musím pochválit za týmový výkon. Každý si uvědomoval důležitost zápasu a tak k tomu také jednotlivci přistoupili. Nyní se musíme už soustředit na závěr roku, kde nás čekají 3 těžké zápasy (Chrudim, Brno, Mělník – pozn. redakce).“

Hodnocení Karla Kruliše (trenér Démonů ČL): „Dnešní rovnocenná bitva měla šťastnější konec pro soupeře z Liberce, který potrestal naše chyby. První poločas to bylo opatrné z obou stran, byl to boj na středu hřiště. V poslední minutě padly branky, které přinesly do kabin nerozhodný stav. Do druhé půle jsme do páté minuty pro mě nepochopitelně zůstali v šatně, jelikož nás soupeř pro náš laxní přístup potrestal dvěma góly a my museli opět honit výsledek. Poté se hosté uchýlili k jejich hře a to k bránění a čekaní na chybu a hrozili z brejků. Nám už se bohužel povedlo jen snížit na rozdíl jedné branky. Dnes jsme tady prohrát neměli a minimálně bod jsme si měli odvést, ale soupeř byl hladovější a proto vyhrál. Tímto mu gratuluji ke třem bodům.“

První finále rozhodl Kaká, Plzeň má první důležitou výhru!
První finále rozhodl Kaká, Plzeň má první důležitou výhru! 14.05.2024

Úřadující mistr Interobal Plzeň se ujal vedení ve finálové sérii! V Heřmanově Městci sice dvakrát s Chrudimí prohrával, ale dokázal dvakrát vyrovnat. Šedesát sedm vteřin před koncem rozhodl o prvním důležitém bodu svým druhým gólem Kaká. Vincenzo v dramatickém závěru trefil tyčku. Série pokračuje v pátek v Plzni.

Futsalisté, vyberte nejlepšího cizince 1. Futsal ligy 2023/2024
Futsalisté, vyberte nejlepšího cizince 1. Futsal ligy 2023/2024 13.05.2024

Hlasování v anketě Nejlepší zahraniční hráč 1. Futsal ligy 2023/2024 bylo spuštěno. Nejlepšího cizince můžete vybírat do nedělních 20 hodin. Vůbec prvním vítězem této ankety byl v sezoně 2024/2015 Azem Brahimi z Benaga Zruč nad Sázavou.

Z kabiny před úterním finále: Je tu vrchol sezony!
Z kabiny před úterním finále: Je tu vrchol sezony! 13.05.2024

V úterý v 19 hodin v Heřmanově Městci začíná letošní finálová série, ve které počtvrté za sebou poměří síly o zlato FK Chrudim a Interobal Plzeň. Co zaznělo před prvním duelem z kabin?