Nacházíte se momentálně na předposlední příčce. S umístěním tedy příliš spokojenost nevládne, že?
Spokojení samozřejmě nejsme, ale očekávali jsme celou dobu, že se budeme pohybovat v sestupových vodách. Bylo by fajn, kdybychom to udrželi, protože přivést 1. ligu do nově postavené jesenické haly by si zasloužili tady snad všichni.

Minulý týden jste měli volno a nyní vás čeká jeden z favoritů, pražská Sparta. Vnímáte to jako mírnou nevýhodu, že do mistrovského utkání naskočíte po 14 dnech?
Vůbec ne, zvedly se tréninkové jednotky a připravujeme se více, takže si myslím, že to velká nevýhoda nebude.

Utkání odehrajete v Šumperku, a ne v Ostravě, jak jste letos zvyklí. Může to hrát v něčem roli?

Podle mě to pro nás bude i trochu lepší. Je to blíže k Jeseníku, plno lidí z Jesenicka se chystá do Šumperka na zápas, protože je to sjízdnější než Ostrava a halu v Šumperku dobře známe, tak si myslím, že by neměl být nějaký velký problém v této změně.

První utkání se Spartou si určitě vybavujete. Vedli jste 2:0. Vy sám jste vstřelil úvodní gól. Máte tedy recept, jak se Spartou držet krok?

Recept je silné slovo. Musíme hrát klasicky odzadu a vyčkávat na chyby soupeře, který jich ale moc nedělá. Sparta má neskutečně silné mužstvo s velkými jmény. My můžeme maximálně překvapit, nic se od nás nečeká.

Na začátku února se utkáte s Českou Lípou. Nejen, že poprvé budete před kamerami televize, ale v utkání navíc půjde takříkajíc o vše. Vnímáte to, že právě tento zápas může být stěžejní?
Ano, určitě tento zápas bude pro nás velmi důležitý, stejně jako pro soupeře. Musíme to odbojovat a doufat, že i štěstí se k nám přikloní. Pokud se nám zápas nepovede, tak to nic nemění na tom, že sezóna končí posledním zápasem a my uděláme vše proto, abychom hráli 1. ligu i v příští sezóně. A to konečně doma v Jeseníku!

Další aktuality

Bod s Litoměřicemi může být na konci důležitý, řekl Patrik Plhák
Bod s Litoměřicemi může být na konci důležitý, řekl Patrik Plhák 31.10.2017

V pátečním 7. kole 1. FUTSAL ligy dokázal Jeseník překvapivě remizovat s Litoměřicemi. V utkání byl velmi výraznou postavou kapitán domácích Patrik Plhák…

Tajně doufáme v play off, prozradil teplický Jan Kalina
Tajně doufáme v play off, prozradil teplický Jan Kalina 30.10.2017

Devětatřicetiletý futsalový brankář Jan Kalina ukázal, že je po návratu do nejvyšší soutěže stále platným hráčem. Svůj tým na palubovce Chrudimi uchránil před větším debaklem.

Michal Salák si angažmá v Německu pochvaluje
Michal Salák si angažmá v Německu pochvaluje 16.10.2017

Na zápase s Litoměřicemi se v lovosické hale objevil také bývalý útočník Slavie Michal Salák, který v loňské sezoně pomohl ke stříbrným medailím. Po skončení sezony zamířil do Německa, do týmu Vicemistra německé futsalové ligy. Tam si zatím svoje nové angažmá pochvaluje.