Vahala si premiéru ve Spartě užil. Nejvíce ho těšilo vítězství a tři body. „Škoda, že jsem obdržel branku. Míč jsem vyrazil vedle sebe. Mohl jsem to udělat lépe,“ myslel si Ondřej Vahala, který si po delší době zachytal soutěžní ligový zápas. Žádný hendikep však necítil. „Jednalo se o nějakých čtyři nebo pět zápasů. Naopak jsem v plné tréninkové zátěži. Možná jsem měl malinko problémy herně dopředu při hře nohama, jinak jsem problém necítil,“ řekla sparťanský brankář.

O jeho přesunu ze Slavie do Sparty se hodně mluví, ale vyjádření k přestupu dostal Vahala až nyní. Nešlo o nic zákeřného, jak se v diskusích píše. „Je to jednoduché. Do Sparty jsem šel kvůli práci. Na Slavii začali trénovat pětkrát týdně a všechny časy se mi kryly s prací. Finanční ohodnocení ve futsalu není stejné jako ve fotbale, takže je pro mě práce stále na prvním místě. Sparta trénuje dopoledne v časech, kdy mi to práci neomezuje, a jestli jsem chtěl s futsalem dál pokračovat, musel jsem přestoupit,“ zdůraznil Ondřej Vahala, který je svou profesí kondičním trenérem.

Hněv slávistických fanoušků a předsedy klubu Kolmana nechápe: „Nechci se k tomu vyjadřovat. Je to od nich zbytečné. Každý si o tom myslí svoje. Jsem rád, že se přesun do Sparty dotáhl a že můžu dál chytat futsal.“

Sparta má se Slavií dohodu do 28. prosince. Pak buď sparťané doplatí zbytek smluvené částky a Vahalovo hostování se změní v přestup, nebo se vrátí zpět do Slavie. „Myslím si, že to je hotová věc. Podle mě se hostování dotáhne v přestup a dál zůstanu ve Spartě,“ dodal Vahala.

Další aktuality

Nejlepším hráčem měsíce září je Baran. Mezi trenéry vyhrál Conde
Nejlepším hráčem měsíce září je Baran. Mezi trenéry vyhrál Conde 11.10.2017

V úterý večer skončilo hlasování v premiérové anketě o nejlepší hráče a trenéra za uplynulý měsíc. Fanoušci futsalu vybírali z šestice hráčů a trojice trenérů.

Zapletal: Jsme zpátky na vítězné vlně
Zapletal: Jsme zpátky na vítězné vlně 09.10.2017

Futsalisté Litoměřic měly těžký týden. Během dvou dnů se utkali se Spartou a Slavií. Úterní televizní utkání však vyhráli.

Zápas Jeseníku s Českou Lípou skončil remízou
Zápas Jeseníku s Českou Lípou skončil remízou 08.10.2017

V Ostravě se v rámci pátého kola nejvyšší soutěže střetly kluby, které spolu patrně budou v průběhu sezony bojovat o udržení mezi elitou. Jeseník je nováčkem a Česká Lípa se loni zachraňovala až do posledního kola. Zápas bez vyloženého favorita měl vyrovnaný průběh a přes zřejmou důležitost pro oba celky byl odehrán z obou stran naprosto korektně, v duchu fair play.