Vahala si premiéru ve Spartě užil. Nejvíce ho těšilo vítězství a tři body. „Škoda, že jsem obdržel branku. Míč jsem vyrazil vedle sebe. Mohl jsem to udělat lépe,“ myslel si Ondřej Vahala, který si po delší době zachytal soutěžní ligový zápas. Žádný hendikep však necítil. „Jednalo se o nějakých čtyři nebo pět zápasů. Naopak jsem v plné tréninkové zátěži. Možná jsem měl malinko problémy herně dopředu při hře nohama, jinak jsem problém necítil,“ řekla sparťanský brankář.

O jeho přesunu ze Slavie do Sparty se hodně mluví, ale vyjádření k přestupu dostal Vahala až nyní. Nešlo o nic zákeřného, jak se v diskusích píše. „Je to jednoduché. Do Sparty jsem šel kvůli práci. Na Slavii začali trénovat pětkrát týdně a všechny časy se mi kryly s prací. Finanční ohodnocení ve futsalu není stejné jako ve fotbale, takže je pro mě práce stále na prvním místě. Sparta trénuje dopoledne v časech, kdy mi to práci neomezuje, a jestli jsem chtěl s futsalem dál pokračovat, musel jsem přestoupit,“ zdůraznil Ondřej Vahala, který je svou profesí kondičním trenérem.

Hněv slávistických fanoušků a předsedy klubu Kolmana nechápe: „Nechci se k tomu vyjadřovat. Je to od nich zbytečné. Každý si o tom myslí svoje. Jsem rád, že se přesun do Sparty dotáhl a že můžu dál chytat futsal.“

Sparta má se Slavií dohodu do 28. prosince. Pak buď sparťané doplatí zbytek smluvené částky a Vahalovo hostování se změní v přestup, nebo se vrátí zpět do Slavie. „Myslím si, že to je hotová věc. Podle mě se hostování dotáhne v přestup a dál zůstanu ve Spartě,“ dodal Vahala.

Další aktuality

Středeční výsledky: Sparta i Litoměřice postupují dál
Středeční výsledky: Sparta i Litoměřice postupují dál 21.03.2018

Čtvrtfinále play off VARTA futsal ligy nabídlo ve sředu večer všechny čtyři série. Postup do semifinále slavila Sparta a Litoměřice. Blízko je i Plzeň a Chrudim.

Ve středu večer čtyři zápasy. Budeme znát dva semifinalisty?
Ve středu večer čtyři zápasy. Budeme znát dva semifinalisty? 21.03.2018

Play off VARTA futsal ligy je v plném proudu. Ve středu se mohou fanoušci těšit na porci čtyř zápasů. Ve dvou sériích může být o postupujících rozhodnuto. Zápas Sparta - Slavia vysíláme živě a komentuje ho Adam Procházka.

Teplice vyrovnaly čtvrtfinálovou sérii s Plzní
Teplice vyrovnaly čtvrtfinálovou sérii s Plzní 20.03.2018

Futsalisté Teplic srovnali v nejvyšší soutěži čtvrtfinálovou bitvu s Plzní. Před svými fanoušky vyhráli v úterý 6:5, přestože po první půli měli manko tří branek.