Martine, první týden dřiny je za tebou. Jak to zatím zvládáš?

Tím, že jsem přišel ze Sparty, kde jsme trénovali pouze jednou, tak je to velmi náročné. Na druhou stranu jsem to zvládl a teď už čekám, co nám přinese druhý týden přípravy.

 

Jak proběhla aklimatizace v týmu českého mistra?

Kolektiv je tu naprosto v pohodě, chlapci mě přijali skvěle. Máme výborného trenéra, ale to jsem čekal už před příjezdem. Nic mě tu zatím nepřekvapilo.

 

Co jednotlivé prvky na trénincích? Je to pro tebe něco nového?

My jsme již měli španělského trenéra ve slovenské reprezentaci, ale v tomto případě je to něco jiného. V přípravě děláme jiné věci a je to tím, že Felipe Conde je kondiční trenér a má to v hlavě kompletně vymyšlené dopředu. Je to náročné, ale my to potřebujeme.

 

Jak vlastně tvá cesta na východ Čech proběhla?

To netuším ani sám (usměje se). Výkonů, které jsem hlavně v play-off podával, si zřejmě všimlo vedení Chrudimi s trenérem a po sezóně mě kontaktovali. V tu dobu jsem byl již hráčem Plzně, Chrudim mi zavolala, zda bych měl zájem. Řešilo se to přímo s Plzní a naštěstí pro mě se to dalo do kupy. Jsem velmi rád, že tu mohu být.

 

Když tě Chrudim kontaktovala, měl jsi hned jasno, že do Chrudimi přestoupíš?

Nikdy nemám úplně jasno. Musel jsem zvážit spoustu věcí: přítelkyně, práce, atd. Nakonec jsem se rozhodl, že skvělou nabídku využiju, je to ohromný posun v mé kariéře.

 

Po letní přípravě přece jen přijde odměna v podobě nabitého turnaje v Polsku či Ligy mistrů, jak tyto zápasy vyhlížíš?

Strašně se těším, nejvíce na UEFA Futsal Cup. Bude to poprvé, co ho budu hrát. Dostali jsme těžkou skupinu, každý zápas nás prověří, jak dobře jsme právě letní přípravu absolvovali.

Další aktuality

Nenad Veljkovic: Chci hrát atraktivní futsal!
Nenad Veljkovic: Chci hrát atraktivní futsal! 14.08.2017

Svoji premiéru má nový trenér futsalové Slavie úspěšně za sebou. Jeho svěřenci zvládli souboj s druholigovými Wizards, ačkoliv do zápasu nastoupili rovnou z probíhající fyzické přípravy. Srbský kouč pak poskytl také první rozhovor našemu webu, který proběhl celý v češtině. Ačkoliv se Nenad Veljkovic vrátil do Česka po dlouhých letech, náš jazyk nezapomněl.

Bucciol: Máme velké ambice, ale první cíl je udržet Třinec v lize
Bucciol: Máme velké ambice, ale první cíl je udržet Třinec v lize 12.08.2017

Účastník 1. futsalové ligy SKP Ocel Třinec má za sebou více jak čtrnáct dní přípravy. V pátek tým odehrál první přípravné utkání proti ŠK Makroteam Žilina. Zápas nakonec skončil remízou 2:2. Redakci Českého futsalu dal rozhovor trenér Andrea Bucciol.

Zdeněk Kasýk: Klukům z béčka ve druhé lize věřím
Zdeněk Kasýk: Klukům z béčka ve druhé lize věřím 05.08.2017

Výsledek přátelského zápasu mezi Áčkem a Béčkem byl po dvou třicetipěti minutových poločasech 11:1. Během zápasu o sobě dával hodně vědět i Zdeněk Kasýk.