Benago mohlo cestovat do Prahy, ale nakonec pojede do Brna. Trenér Zruče Beni Simitči je s tím smířený a za soupeře je rád. Za posledních pět sezon Benago s Helasem ztratilo body pouze jednou za remízu 1:1, jinak všechny duely vyhrálo.

Beni, do Brna jste původně jet nechtěl, ale do moravské metropole jezdíte celkem tradičně v play off (Tango, Rádio Krokodýl, Helas). Co říkáte na vašeho čtvrtfinálového soka?

Myslím si, že to nakonec dopadlo nejlépe pro nás. Když se podíváme do historie, tak máme s Helasem výborné výsledky. Jsou týmy, které vám nesedí, ale o Helasu to říct nemůžeme. Abych řekl pravdu, čekal jsem, že Plzeň zvládne zápas na Slavii a my bychom pak hráli se sešívanými. Přání se mi nesplnilo.

Jaké jsou výhody vašeho zápasu s Brnem?

Soupeř má velké hřiště, což se mému týmu líbí. Věřím, že splníme roli favorita. Pokud se chceme dostat do finále a válčit o mistra ligy, tak musíme čtvrtfinále a semifinále vyhrát.

Je pro vás velkou komplikací cestování do Brna?

Při vší úctě a respektu k soupeři doufám, že tam pojedeme jen jednou. Jedna cesta nás nezabije. I kdyby byly dvě, tak to není problém. Dálnice je snad už v pohodě. Cesty autobusem naopak pomáhají stmelit tým.

V čem má váš soupeř sílu?

Má dobré jednotlivce. Víme, na koho si dát pozor. V bráně chytá zkušený Šimon a hru řídí David Cupák, jeden z nejlepších hráčů ligy. Nebezpečný je i Lacko. Soupeř je ale hodně ovlivněný tréninky a fotbalovými zápasy v Rakousku. Jak říká jejich trenér Honza Loup, u nich se nikdy neví, v jakém rozpoložení a složení do zápasu půjdou.

Váš kádr je kompletní?

Snad ano. Na čtvrtfinále by se měl uzdravit i poslední marod Victor. Nevím, zda ho využiji, asi jen v krajním případě. Chci ho pošetřit na semifinále. Nebudu riskovat.

Připravujete se na play off nějak speciálně?

Vše budeme měnit. Malinko proházím sestavu. Budeme některé praktiky inovovat. Do play off půjdeme s novinkami, které trénujeme už měsíc dozadu, ale záměrně jsme je v zápasech základní části nevyužívali. Během reprezentační přestávky vše vypilujeme, i když nám bude chybět Michal Belej. V play off budou rozhodovat maličkosti?

Komu dalšímu věříte, že postoupí do semifinále?

Samozřejmě Chrudimi, a měly by postoupit také Interobal Plzeň a Gardenline Litoměřice, pokud využijí domácího prostředí. Myslím si, že v těchto sériích může postoupit kdokoliv. Pořád říkám, že postoupí ten, kdo vyhraje první zápas.

Další aktuality

Do Chrudimi míří Litoměřice i s Radimem Zárubou
Do Chrudimi míří Litoměřice i s Radimem Zárubou 23.11.2017

Futsalisté Chrudimi hostí v pátek od 20 hodin doma Litoměřice. Mohl to být celkem normální zápas, jenže Gardenline přivedl do týmu ex-chrudimského Radima Zárubu, který si odbyde premiéru v zeleném dresu právě v 11. kole 1. FUTSAL ligy. Zápas můžete sledovat živě na Tipsport.cz!

Záchranářský souboj: Olympik se střetne s Třincem
Záchranářský souboj: Olympik se střetne s Třincem 23.11.2017

1. FUTSAL liga má v pátek na programu poslední kolo první části sezony. Olympik v něm přivítá doma od 20 hodin Třinec, se kterým se bude prát o záchranu v nejvyšší soutěži.

Nejzbach čeká historicky první ligové utkání s Jeseníkem
Nejzbach čeká historicky první ligové utkání s Jeseníkem 23.11.2017

V 11. kole 1. FUTSAL ligy zajíždí Nejzbach do Ostravy, kde se v pátek utká s Jeseníkem. Gamaspol letos poprvé okouší chuť nejvyšší soutěže. Momentálně se nachází na devátém místě s pěti body. Nejzbach se zatím drží na čtvrtém místě s osmnácti body. Utkání začíná ve 20 hodin.