Benago mohlo cestovat do Prahy, ale nakonec pojede do Brna. Trenér Zruče Beni Simitči je s tím smířený a za soupeře je rád. Za posledních pět sezon Benago s Helasem ztratilo body pouze jednou za remízu 1:1, jinak všechny duely vyhrálo.

Beni, do Brna jste původně jet nechtěl, ale do moravské metropole jezdíte celkem tradičně v play off (Tango, Rádio Krokodýl, Helas). Co říkáte na vašeho čtvrtfinálového soka?

Myslím si, že to nakonec dopadlo nejlépe pro nás. Když se podíváme do historie, tak máme s Helasem výborné výsledky. Jsou týmy, které vám nesedí, ale o Helasu to říct nemůžeme. Abych řekl pravdu, čekal jsem, že Plzeň zvládne zápas na Slavii a my bychom pak hráli se sešívanými. Přání se mi nesplnilo.

Jaké jsou výhody vašeho zápasu s Brnem?

Soupeř má velké hřiště, což se mému týmu líbí. Věřím, že splníme roli favorita. Pokud se chceme dostat do finále a válčit o mistra ligy, tak musíme čtvrtfinále a semifinále vyhrát.

Je pro vás velkou komplikací cestování do Brna?

Při vší úctě a respektu k soupeři doufám, že tam pojedeme jen jednou. Jedna cesta nás nezabije. I kdyby byly dvě, tak to není problém. Dálnice je snad už v pohodě. Cesty autobusem naopak pomáhají stmelit tým.

V čem má váš soupeř sílu?

Má dobré jednotlivce. Víme, na koho si dát pozor. V bráně chytá zkušený Šimon a hru řídí David Cupák, jeden z nejlepších hráčů ligy. Nebezpečný je i Lacko. Soupeř je ale hodně ovlivněný tréninky a fotbalovými zápasy v Rakousku. Jak říká jejich trenér Honza Loup, u nich se nikdy neví, v jakém rozpoložení a složení do zápasu půjdou.

Váš kádr je kompletní?

Snad ano. Na čtvrtfinále by se měl uzdravit i poslední marod Victor. Nevím, zda ho využiji, asi jen v krajním případě. Chci ho pošetřit na semifinále. Nebudu riskovat.

Připravujete se na play off nějak speciálně?

Vše budeme měnit. Malinko proházím sestavu. Budeme některé praktiky inovovat. Do play off půjdeme s novinkami, které trénujeme už měsíc dozadu, ale záměrně jsme je v zápasech základní části nevyužívali. Během reprezentační přestávky vše vypilujeme, i když nám bude chybět Michal Belej. V play off budou rozhodovat maličkosti?

Komu dalšímu věříte, že postoupí do semifinále?

Samozřejmě Chrudimi, a měly by postoupit také Interobal Plzeň a Gardenline Litoměřice, pokud využijí domácího prostředí. Myslím si, že v těchto sériích může postoupit kdokoliv. Pořád říkám, že postoupí ten, kdo vyhraje první zápas.

Další aktuality

Jaromír Blažek marketingovým ředitelem Sparty!
Jaromír Blažek marketingovým ředitelem Sparty! 21.06.2017

První zajímavou posilu pražské Sparty na palubovce nenajdete. Po několika očekávaných přesunech na trase Benago - Sparta přichází opravdu zajímavá informace.

Nejvyšší futsalová soutěž hledá generálního partnera
Nejvyšší futsalová soutěž hledá generálního partnera 20.06.2017

Smlouva se společností CHANCE a.s. vypršela, a tak nejvyšší futsalová soutěž momentálně nemá generálního partnera. Prodloužení smlouvy na základě provázanosti FAČR s konkurenční Fortunou pochopitelně nebylo možné. V tuto chvíli však probíhají jednání. Pokud se do nich chcete se svou společností zapojit i vy, máte možnost.

Reprezentant Jan Křemen hráčem Interobalu!
Reprezentant Jan Křemen hráčem Interobalu! 16.06.2017

Další posila přichází do kádru plzeňského Interobalu. S týmem začne přípravu Jan Křemen, mládežnický reprezentant, který v minulé sezóně oblékal dres pražské Sparty.