Honzo, vzpomeneš si ještě, kolik doby uplynulo od tvého posledního mistrovského utkání?
Zranil jsem se 11. května minulého roku, takže je to 10 měsíců, dlouhých měsíců…

Byla to pro tebe asi hodně dlouhá doba…
Bylo to dlouhé. Ale chtěl jsem poctivě zrehabilitovat, nevykašlal jsem se na to a bral to poctivě. Měl jsem výborného fyzioterapeuta a i skvělé doktory, Pavla Cinegra a Petra Olivu, mého spoluhráče ze Slavie. Dali mě do kupy velmi dobře a taky rychle.

Jaký je aktuálně stav tvé nohy? Označil bys ho za stoprocentní?
Jako 100% bych to určitě zatím nenazval, sval a koleno zatím nejsou zesílené tak, jak mají být. Snažím se na to nemyslet, i když se pochopitelně zatím trochu bojím. Ale dáváme to dohromady, je to pořád lepší a lepší.

Nepřemýšlel jsi o tom, že by sis pro návrat na palubovku vybral nějaký jednodušší zápas, než proti Chrudimi?
Já už jsem se do zápasu hrozně těšil, takže mi nešlo o to, jestli naskočím proti Chrudimi, Plzni, nebo Lípě… Šlo spíš o to, abych si zkusil zahrát v zátěži. Otestoval jsem si to, nic se mi nestalo, takže je to super.

Přestávka, kdy jsem nemohl na palubovku, byla opravdu dlouhá. Jak moc se za tu dobu proměnila futsalová Slavia?
Proměnila se hodně, například tady v hale máme už i vlastní kabinu, což je super. Došlo i ke změnám na manažerských postech, posunula se kvalita tréninků, máme kondičního trenéra… Vnímám to jako velký posun dopředu a jsem za to rád.

Liga ještě nekončí, do konce základní části zbývá odehrát dvě kola. Kam v nich zamíří Slavia?
Aktuálně myslíme na co nejlepší umístění po základní části. Chceme vykročit za co nejlepší pozicí, což znamená zvládnout dvě utkání v Lípě a souboj s doma s Plzní. Naším přánímje bojovat alespoň o šestou, nebo třeba i o pátou příčku.

A na kdy plánuješ návrat do reprezentace?
(smích) To je otázka pro někoho jiného! Já mám teď na takové myšlenky čas, blíží se play-off, chci být platným hráčem ve Slavii a dál se uvidí…

Další aktuality

Bod s Litoměřicemi může být na konci důležitý, řekl Patrik Plhák
Bod s Litoměřicemi může být na konci důležitý, řekl Patrik Plhák 31.10.2017

V pátečním 7. kole 1. FUTSAL ligy dokázal Jeseník překvapivě remizovat s Litoměřicemi. V utkání byl velmi výraznou postavou kapitán domácích Patrik Plhák…

Tajně doufáme v play off, prozradil teplický Jan Kalina
Tajně doufáme v play off, prozradil teplický Jan Kalina 30.10.2017

Devětatřicetiletý futsalový brankář Jan Kalina ukázal, že je po návratu do nejvyšší soutěže stále platným hráčem. Svůj tým na palubovce Chrudimi uchránil před větším debaklem.

Michal Salák si angažmá v Německu pochvaluje
Michal Salák si angažmá v Německu pochvaluje 16.10.2017

Na zápase s Litoměřicemi se v lovosické hale objevil také bývalý útočník Slavie Michal Salák, který v loňské sezoně pomohl ke stříbrným medailím. Po skončení sezony zamířil do Německa, do týmu Vicemistra německé futsalové ligy. Tam si zatím svoje nové angažmá pochvaluje.