Chrudim vstoupila do zápasu velmi aktivně a již po sedmnácti vteřinách vedla. Míč na nohu dostal po pěkné kombinaci Matěj Slováček, který střelou po zemi k tyči otevřel skóre. Chrudim bránila velmi zodpovědně, svého soupeře do výraznějších brankových příležitostí nepouštěla. Navíc v polovině prvního poločasu prostřelil Libora Gerčáka David Drozd, to ale ještě nebylo všechno. Hosté velmi rychle posbírali pět akumulovaných faulů, šestý následoval vzápětí a s následným desetimetrovým kopem si excelentně poradil Everton.

ERA-PACK vedl ve 13. minutě 3:0 a měl kvalitně nakročeno k zisku tří bodů. Do závěru prvního poločasu si Sparta vytvořila několik slušných šancí, Grbešova střela skončila dokonce na tyči. Kontaktní branku však vstřelil tým Beniho Simitčiho až ve druhém poločase. Ujala se až střela Amadea, který pět minut po pauze snížil na rozdíl dvou branek. Zatahující se mračna rozjasnil z volného přímého kopu o dvě minuty později Everton.

Defenzívu Chrudimi trápil především Amadeu, který znovu vrátil Spartu do hry šťastnou střelou, která se od zad Litviněnka odrazila zpět do sítě. Poté ale vsítil pátou chrudimskou branku Felipe, Sparta si v následné hře bez brankáře řekla jen o závěrečné snížení Wildem, Chrudim se tedy pomstila soupeřovi z Prahy za loňské semifinále a zvítězila v poměru 5:3.

HODNOCENÍ ZÁPASU

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Máme za sebou dobrý zápas. Takticky jsme si vedli skvěle a výhru si zasloužili. Vítězství patří stoprocentně hráčům, kteří zaslouží uznání. Vzhledem k problémům, které nás provází, nízkému počtu hráčů, jsme odvedli výbornou práci! Po porážce s Teplicemi je nám jasné, že doma další body ztrácet nesmíme. Po zranění Doši bylo ještě důležitější držet se nastavené strategie, zvládli jsme to. Máme za sebou tři zápasy za týden, jsem potěšen našimi výkony. Nyní však musíme pokračovat v práci.“

Beni Simitči (AC Sparta Praha): „Gratuluji ERA k zasloužené výhře, my jsme propásli první poločas, oni využili šancí a vedli 3:0. Pak už byla hra vabank. Kluci asi měli v hlavách zápasy Ligy mistrů. Z jedné strany mě mrzí prohra, ale z té druhé jsem rád, že jméno Sparty tak dobře motivovalo soupeře, že včera byli k nepoznání od prvních dvou zápasů proti Svarogu a Helasu. Na tento zápas nemám moc co říct, protože takových utkání nás čeká ještě 18, takže pro mě je v tuto chvíli priorita Liga mistrů, která začíná příští týden. Kvůli tomu jsem včera šetřil Seidlera s Vahalou. Jedna prohra nás určitě nevyvede z míry a opravdu nemám strach z výkonu v Chrudimi, protože včera to byl jejich nadstandard, možná i nad rámec jejich výkonů, bohužel to stejné nemůžu říct o nás. Až přijde čas v odvetě, my se ukážeme ve správném světle, tak jako loni, což oni poznali nejlépe a letos je čeká to stejné, protože my jsme Sparta, úřadující mistři!“