I tentokrát začala Sparta náporem, obě čtyřky se snažily obranu Démonů “rozebrat”, ale ta pracovala před gólmanem Kirovem velmi aktivně a nepouštěla střelce domácích do vyložených šancí. A pokud se Drahovský a spol přece jen dostali do koncovky, pak tu byl právě brankář České Lípy. Nakonec se sparťanští fandové přece jen dočkali po tvrdé střele Seidlera, kterému přihrálo jeho dvojče Drahovský – 1:0. Spolupráce této dvojice s Rickem přinesla i druhý gól o tři minuty později – po přihrávce posledně jmenovaného skóroval Drahovský a Sparta vedle 2:0.

Českolipští se ale postupně začali vymaňovat z tlaku domácích a několikrát vystrčili růžky. Obě čtyřky využily každé příležitosti k protiútoku, a tak si zachytal i Vahala v domácí brance. Chuť Severočechů trochu zhořkla v 17. minutě, kdy trhal síť Novak po přihrávce Wildeho, aby se ještě v téže minutě trefil i hráč loňského play-off Wilde a uzavřel poločasové skóre 4:0 pro domácí.

Kdo čekal nápor Sparty i v úvodu druhé půle, tak byl zaskočen. Iniciativu totiž převzala Česká Lípa a tak Vahala nemohl ani na vteřinu vypnout. Obě českolipské čtyřky si vypracovávaly jednu šanci za druhou, a tak v jejich hře bylo v tu chvíli jediné slabé místo – důrazná koncovka. Sparta se snažila podržet míč, ale aktivní obrana hostů ji v daný moment dělala problémy. Naštěstí pro sparťanský kotel v hledišti přišla šestá minuta druhé půle, kdy zaskočil Kirova Brahimi a poslal rudé do pětibrankového vedení. Ale ani gól v době vlastního náporu Démony do kolen neposlal a odměnou byly dvě branky ze sálovek Havrdy a kapitána Rotta – u obou asistoval Fichtner. Česká Lípa předvedla v Praze poctivý výkon, založený na celoplošné práci a rychlém přechodu do útoku a při přesnější koncovce mohla přemýšlet ještě o přijatelnějším výsledku – rozhodně byla zatím nejsilnějším soupeřem domácích v úvodu sezóny.

Sparta nesehrála ze svého pohledu optimální zápas, kromě Vahaly se nikomu příliš nedařilo, o čemž svědčí prohraný druhý poločas. Ale takové zápasy přicházejí, důležité jsou tentokrát hlavně “povinné“ tři body a zápas bez zranění, protože Liga mistrů se nezadržitelně blíží.

Beni Simitči (trenér Sparty): „Zápas se mi nehodnotí vůbec dobře, nejsem spokojený s předvedeným výkonem. Už při rozcvičce jsem cítil, že nejsme v rytmu a i přesto, že jsme o poločase vedli 4:0 a měli jsme několik dalších šancí. Kluky jsem upozorňoval na to, že nejsem spokojený a nelíbí se mi hra a musíme se dostat do tempa, kdyby ne, mohl by se zápas zkomplikovat. V druhé půli nastalo přesně to, čeho jsem se obával. Nevím, čím to bylo, kluci už za jasného výsledku byli hlavou na reprezentačních srazech, na které někteří odjeli hned po zápase. Musíme na to co nejrychleji zapomenout, protože to nebyl výkon hoden jména Sparty.“

Karel Kruliš (trenér FC Démoni): „Zápas jsme po taktické stránce zvládli, i když jsme prohráli tak jsem spokojen s výkonem hráčů, měli jsme tam v prvním poločase, kdy byla Sparta daleko aktivnější než ve druhem dějství dost příležitostí na skórovaní, ale opět ta naše koncovka, která nás trápí. Sparta je velice kvalitní tým a potrestá každou chybu kterou uděláte. Zaslouženě vyhrála a má tři body, nás muže těšit slušný výsledek, a to je dobrý základ do dalších bojů.“