Jenže domácím hráčům začátek zápasu příliš nevyšel, už v polovině šesté minuty prohrávali 0:2. Nejdříve se trefil Vokoun z poloviny hřiště a za čtvrthodinku doklepával do prázdné brány Šuba.

Démony to však nesrazilo na kolena a za minutu snížili na 1:2, když po přihrávce Fichtnera se přesně trefil Rott.

Následující minuty byly velmi vyrovnané, míč se přeléval ze strany na stranu, ale k žádné velké šanci to zatím nevedlo. Až ve 12. minutě se podařilo Abrhámovi překonat mělnického gólmana Mareše – 2:2.

Za minutu si mohli hosté vzít vedení znovu na svou stranu, ale Nečas nedotáhl samostatnou akci do konce. Příliš ho to ale mrzet nemuselo, protože jeho spoluhráč Žampa ve 14. minutě už byl přesnější – 2:3.

Ještě více radosti propuklo na mělnické lavičce po gólu Šustra na konci patnácté minuty – 2:4.

Domácím se do konce první půle podařilo alespoň snížit. Autorem gólu byl Havrda – 3:4.

Jestliže Démoni vstupovali do druhého poločasu s cílem co nejdříve vyrovnat, plány jim zhatil hned v první minutě po brejku Šuba – 3:5.

Domácí začali mohutně útočit. Jednu velkou šanci zachránil Mareš. Při té následné ho zastoupil spoluhráč. Do třetice už to ale Démonům vyšlo a Fichtner ve 25. minutě snížil na 4:5.

Jenže neuběhlo ani dvacet vteřin a hosté měli znovu dvoubrankové vedení díky Vokounově brance.

Divoká branková jízda však neskončila a Démoni znovu snížili. Ve 27. minutě tak byl stav 5:6.

Následující dvě velké příležitosti byly na straně hostí. Avšak první střela skončila na tyči a druhá mířila těsně nad. A tyto neproměněné šance budou hosty brzo mrzet, protože domácí Havrda ve 32. minutě proměnil střelou po zemi k tyči pokutový kop a vyrovnal na 6:6.

Do vedení mohl dostat Démony Zapletal, ale vyloženou šanci spálil. Brzy ho však zastoupil Havrda – 7:6.

Domácí jsou v laufu, což za minutu potvrdil znovu Havrda tečovanou střelou do sítě nešťastného Mareše – 8:6.

Hosté si vzali oddechový čas, ale mnoho jim to nepomohlo, protože Kubelka ve 36. minutě zvyšuje už na 9:6.

Mělníku nezbývá nic jiného než zkusit hru bez brankáře, jenže se mu to vymstilo, protože Zapletal poslal míč do prázdné branky – 10:6.

O výsledku je rozhodnuto. Hostům se už jen na konci zápasu povedlo snížit na 10:7.

Démoni si tak i po druhém zápase sezony udrželi neporazitelnost.

„Zápas se pro nás nevyvíjel moc dobře, od začátku jsme tahali za kratší konec. Diky svým chybám jsme pustili soupeře do vedení. Ale síla a moral nás dovedly ke třem zaslouženým bodům,“ uvedl trenér domácích Karel Kruliš.

„Dnes jsme chtěli napravit zbytečnou prohru z minulého týdne. A opět jsme si zápas prohráli ve druhém poločase. První poločas jsme odehráli velice dobře, přesně tak jak jsme si řekli. Vytvořili jsme si velké množství šancí, dali čtyři branky a poločas vyhráli 4:3. Ve druhém poločase jsme po sedmi minutách měli na kontě pět zbytečných faulů a z dlouhých penalt potom dostali góly na 6:6 a 6:7. Zpátky už se nám nepodařilo do zápasu dostat, ani v power-play. Opět jsme nebyli horším týmem, ale zase nemáme žádné body,“ dodal mělnický kouč Jakub Němec.