Do utkání, do kterého nakonec nastoupily oba celky v plné síle (disciplinární tresty začnou platit až od čtvrtého souboje semifinalové série) vstoupili aktivněji chrudimští, kteří si vytvořili před Vahalou několik dobrých příležitostí, ale bohužel pro ně bez brankového efektu. A tak stejně jako v obou předchozích soubojích semifinále poprvé udeřila Sparta – střelcem byl Drahovský. ERA-PACK dokázal ale zásluhou dvojice Bagatini – David Drozd během necelé minuty skóre otočit a dal tak zárodek brankových hodů, do kterých vstoupili ještě v první půli kdo jiný než Wilde a Drahovský na straně domácích a Pavel Drozd na straně hostů. Do šaten se šlo po zásluze za nerozhodného stavu 3:3 po průběhu, který musel diváky plně uspokojit – hrálo se nahoru dolů s velkým nasazením, byť v osobních soubojích opatrněji – rozhodčí totiž nasadili přísnější “kartový režim” hned od prvních okamžiků zápasu.

Do druhé půle stejně jako v prvním duelu vlétla lépe Sparta, která si vytvořila zásluhou Cupáka, Vnuka a Wildeho tříbrankový náskok – v 25.minutě vedla 6:3. Chrudim ale znovu dokázala, jak silnou má herní morálku a góly Evertona, Pavla Drozda a znovu Evertona srovnala 4 minuty před koncem na 6:6 a šlo se do prodloužení.

Tam se po pěti minutách trefil poprvé proti soupeři v semifinálové sérii kapitán Sparty Seidler, ale vzápětí Everton znovu srovnal. Neúnavný tahoun Drahovský vrátil po skvělém kousku vedením domácím, ale Slováček dokázal opět vyrovnat.

Drama vrcholí, běží poslední dvě minuty prodloužení. Hraje se dál velmi aktivně z obou stran, nikdo nechce nechat osud zápasu na penaltové loterii. Wilde protlačí míč za záda Litviněnka a fanoušci Sparty věří, že je to vítězný gól.Ale nejlepší hráč ERA-PACKU Everton nádhernou bombou pod břevno využije během několika vteřin hru bez brankáře a znovu srovnává na 9:9.

V momentu, kdy už se všichni smiřují s penaltovým závěrem a kdy do konce utkání chybí osm vteřin, získává míč hluboko na vlastní polovině míč Vnuk a jak je jeho zvykem a v tomto utkání to potvrdil několikrát, jde kolmo na branku soupeře.Ten ho zastavuje za cenu faulu a protože chrudimští mají už 5 akumulovaných faulů, 5 vteřin před koncem prodloužení mají sparťané výhodu “prodloužené penalty”. V tu chvíli všichni čekají, kdo vezme na sebe odpovědnost – bere ji Novak – hráč pro mnohé na první pohled méně viditelný co se týká gólů, ale pro znalce futsalu nepostradatelný stratég celku – možnost chladnokrevně proměňuje a euforie domácích může propuknout naplno v okamžiku, kdy zablokují závěrečný střelecký pokus soupeře.

„Den před zápasem jsem trénoval desetimetrové kopy, stranu jsem měl vybranou už předtím, ale střela neměla takovou sílu, jakou jsem si představoval, každopádně důležité je, že skončila v síti,“ dodal po utkání střelec vítězného gólu Tihomir Novak

Sparta se ujímá vedení 2:1 na zápasy a jede ke čtvrtému duelu celé semifinálové série ve středu 15.května na východ Čech. Promění mečbol a nebo se série vrátí do hlavního města? Odpověď na tuto otázku si rozhodně nenechte ujít přímo v hale,protože žádný televizní či internetový přenos Vám tu atmosféru nemůže nahradit.

Beni Simitči, trenér Sparty: „Co na zápas říct, takové utkání bych si dokázal představit, aby se hrál jako poslední ve finálové sérii, ale škoda, že tyhle dva týmy hrají spolu už semifinále. Jsem šťastný, že jsme to nakonec dotáhli do úspěšného konce. Z trenérského pohledu samozřejmě budeme probírat těch devět inkasovaných gólů, to už je prostě moc, ale jako zastánci útočného stylu se mi potvrdilo, že útok je důležitější, než všechno. Vedeme v sérii 2:1, ve středu nás čeká další velmi těžký zápas v Chrudimi, ale pevně věřím v to, že tam budou pískat rozhodčí, kteří budou mít daleko větší kvalitu než v minulém utkání a věřím také v to, že utkání i celou sérii dotáhneme do úspěšného konce. Každopádně musím pogratulovat oběma týmům za výkon, který dneska předvedli, navíc 19 branek v utkání bylo velmi zajímavé pro fanoušky.“

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Utkání se rozhodovalo přímo na hřišti, přesně tak, jak by to mělo být. Bohužel jsme udělali velké množství chyb, a když hrajete proti silnému týmu, v jehož středu jsou hráči jako Wilde, chyby si prostě nemůžete dovolit. Vždy jsme museli na náš útok vynaložit velké množství sil, přesto zápas přinesl i spoustu pozitivních věcí. Opět jsme ukázali srdce a ohromnou bojovnost. Myslím si, že to byl krásný boj a skvělý zápas pro fanoušky. Upozorňuji, že zápasy musí být rozhodovány přímo na hrací ploše. Když lidé, kteří futsalu nerozumí, dělají rozhodnutí, která ovlivní zápas, tak jde český futsal špatným směrem. Sport nemůže být rozhodován právníky. Především rozhodnutími, která porušují pravidla hry. Pojďme zregenerovat a bojovat znovu. Tak, jak to má být – v duchu fair play. Očekáváme velkou podporu našich fanoušků, s jejímž pomocí věřím v další skvělý duel.“