Podle očekávání to byl soupeř, kdo od začátku zápasu diktoval tempo hry. Chrudim měla míč na svých sálovkách a dobývala obranu Teplic. Defenziva domácích však měla pevné základy v jejichž čele stál skvělý brankář Jeronimo. Možná překvapivě se k první vyložené šanci zápasu dostal v 17. minutě domácí Nene, proměnit však nedokázal. Strany se tak měnily za nerozhodného stavu 0:0.

Ve druhém poločase už se domácí trochu osmělili a dominance ERA-PACKu poklesla. I přes to se častěji hrálo před teplickou svatyní. První rozhodující moment utkání přišel ve 27. minutě. Unikající David Černý byl stažen k zemi a hostující Bagatini následně potrestán žlutou kartou. Standartní situaci zahrály Teplice na výbornou. Nene chytře přihrál do strany Tekovi a ten se nemýlil. Svarog se dostal do vedení 1:0 a hala se otřásala v základech. Jelikož Chrudim potřebovala čisté vítězství k zisku prvenství, brzy se uchýlila ke hře v power play. Toto rozhodnutí málem potrestal hned v první vteřině Nene, odkrytou branku však netrefil. Hosté se nakonec přeci jen mohli radovat. Dvě minuty před koncem vyrovnal na 1:1 Max. Fanoušci hnali teplický tým, jak jen to šlo. Celá hala byla na nohou a tlačila Teplice za historickým úspěchem. Domácí si v posledních dvou minutách ještě prožili horké chvilky, ale všechny nebezpečnější situace řešil skvěle Jeronimo. Nakonec to byl Nene, kdo čtrnáct vteřin před koncem uklízel do prázdné branky a rozhodl o definitivním vítězství Teplic.

V hale tak mohlo vypuknout šílenství. Celá Stínadla věděla, že Svarog svůj nejdůležitější zápas dosavadní sezony zvládl! Po 22 zápasech končí Teplice na nejvyšší příčce a mohou s klidem vyhlížet play off, ve kterém narazí na Helas Brno.

Michail Žák, prezident klubu Svarog FC: „Celou sezonu s námi nikdo moc nepočítal. Všichni plánovali finále Sparta - ERA-PACK, ale já osobně klukům věřil. Odehráli jsme zodpovědně všechny zápasy základní části. V posledním utkání jsme měli za úkol neprohrát doma s Chrudimí a tím pádem skončit na prvním místě. Bohužel, celou sezonu nás katastroficky trápí zranění a tento zápas nebyl výjimkou. Museli jsme týden před zápasem přemýšlet, jak dát dohromady náš kádr. Dokonce dva hráči včera hráli s pomocí injekce proti bolesti. Proto smekám před klukama za včerejší výsledek, jsou pro mě prostě hrdinové! Měli jsme také dilema, koho nechat z pětice Brazilců na lavičce, hrát totiž mohou jen čtyři. Musím říci, že já osobně trval na tom, aby hrál Claudinho, ale Bruno rozhod ve prospěch Nene a udělal to dobře! Hrát otevřenou partii proti ERA-PACKu je sebevražda, proto jsme museli využít obranný styl a nedat hráčům Chrudimi možnost dostat se do rychlých protiútoků. Celkový plán na toto utkání jsme zvládli na jedničku. Kluci to prostě odmakali a odjezdili, proto jsme zaslouženě zvítězili. Obrovské poděkování patří našim divákům, byli včera fantastičtí! Teď je před námi těžká cesta v play off. Pokud budeme stejně zodpovědní v každém dalším utkání, máme velkou šanci se dostat do finále. Zatím je to hlavní cíl a když se nám to povede a budeme tam, budeme se pokoušet o zázrak. Ale nic není nemožné, poslední utkání tomu svědčí.“

Felipe Conde, trenér FK ERA-PACK Chrudim:
„V zápase jsme měli malou útočnou produktivitu. Kontrolovali jsme míč, ale v poslední třetině hřiště to k ničemu nevedlo. Soupeř se dobře bránil, navíc my předvedli řadu technických chyb. I my jsme dozadu pracovali velmi dobře, Teplicím jsme mnoho šancí nepovolili. Bohužel jsme inkasovali jako první po excelentním volném přímém kopu Teky. Během power-play jsme si moc příležitostí nevypracovali, přesto se nám podařilo vyrovnat. Jsme v té fázi, protože jen tvrdou prací můžeme tuto situaci napravit. Nyní je na mě, abych z pozice trenéra našel pro tým další alternativy. Přáli jsme si být první, ale nepovedlo se. Gratuluji Svarogu, který byl v základní části nejlepším týmem. Čeká nás těžká cesta, ale doufám, že díky tvrdé práci splníme naše cíle. Věřím v každého svého hráče, vím, čeho jsou schopní. Musíme se soustředit na naši práci a každým dnem se zlepšovat.“