Utkání, které se hrálo vyjímečně v hale číslo 3, nabídlo hned od začátku velmi zajímavou podívanou. Oba týmy si dokázali vytvářet brankové příležitosti. První zužitkoval už ve druhé minutě Lukáš Rešetár, kterého do šance vysunul Michal Kovács. Hosté nezůstali pozadu a o minutu později srovnali na 1:1. I nadále bylo utkání vyrovnané plné osobních soubojů. Vedení si ve 13. minutě opět vzali domácí. U gólu Michala Kovácse si asistenci připsal Michal Holý. I tentokrát vedení Interobalu netrvalo dlouho, dvě minuty na to Bazooka opět srovnala skóre. Vyrovnaný stav měl taktéž jepičí život. V 16. minutě poslal po třetí Plzeň do vedení Zdeněk Sláma, který zužitkoval přihrávku gólmana Jukuba Luhového. Do konce poločasu již nikdo gól nepřidal, do šaten se tedy šlo za stavu 3:2 pro Plzeň.

Do druhého poločasu lépe vstoupila Plzeň. Ve 25. minutě poprvé odskočila na rozdíl dvou gólů. Chybu obrany hostů využil Lukáš Rešetár a zvýšil na 4:2. V polovině druhého poločasu se hosté po pohledné kombinaci opět dokázali přiblížit na rozdíl jednoho gólu. Za tohoto stavu několikrát podržel domácí Jakub Luhový, který vychytal všechny nebezpečné střely Uherského Hradiště. Uklidňující branku na 5:3 vstřelil ve 38. minutě Michal Kovács, který na polovině hřiště obral o míč gólmana hostů a zamířil do odkryté branky. Ani ne o minutu později jeden z hostujících hráčů obdržel druhou žlutou kartu a následně červenou. Moravané v té době navíc měli 5 akumulovaných faulů, a tak Plzeň dostala výhodu 10m penalty. Tu Michal Kovács poslal jen na tyč. Následnou přesilovku už ovšem Plzeňští využili. Spolupráci dvou nejproduktivnějších mužů utkání Kovács - Rešetár zakončil druhý jmenovaný a připsal si další hattrick. Více už se v utkání neudálo, Interobal zakončil základní část výhrou 6:3 a připsal si čtvrtou výhru v řadě.

Ve čtvrtfinále play-off narazí svěřenci Davida Friče na Slavii Praha. Série s pražským soupeřem začíná v úterý 2. dubna v Praze. Doma se hráči Interobalu představí 15. dubna.

David Frič k utkání a ke čtvrfinále: "Hradiště v Plzni odehrálo poměrně kvalitní zápas. Mile mě překvapili, byli velmi nebezpeční směrem dopředu. Udělali nám v tom zápase více problémů, než jsme sami očekávali. Klíčové bylo odskočení na 4:2 a poté na 5:3, když jsme soupeře nepustili k vyrovnávacímu gólu. Měli jsme tam příležitosti i dřív, abychom odskočili, ale bohužel se ten zápas tahal až do závěru. V úterý se hnedka hraje, takže teď to bude primárně o regeneraci. Dáme si víkend volno, v pondělí bude taktický trénink a v úterý jdeme na to. Očekávám hodně vyrovnanou a náročnou sérii, jak psychicky, tak fyzicky. Myslím si, že budou rozhodovat a maličkosti. Já osobně si troufnu tipnout, že se ta série bude hrát na 5 zápasů."