Od úvodní minuty měla Chrudim výrazně navrch, dlouho se však nemohli gólově prosadit. Po střelách Felipeho a Evertona zachránila Olympik ještě branková konstrukce, tolik štěstí již ale neměl v patnácté minutě. Rozehrávky nepřímého volného kopu se ujal Bagatini, jehož pas našel na zadní tyči neomylně zakončujícího Maxe. Vedoucí branka odstartovala střeleckou potenci Chrudimi, na kterou nedokázali domácí najít dostatečnou odpověď. Ještě do poločasu se parádní ranou ze vzduchu prosadil Matěj Slováček, těsně před pauzou upravil na rozdíl tří branek druhou trefou Max.

Poločasová přestávka rozjetou Chrudim trochu umírnila, ale nezastavila. V největší šanci Mělníku vychytal Vokouna Dmitrij Litviněnko, na straně ERA-PACKu se do střelecké listiny zapsali David i Pavel Drozdovi, kteří upravili již na rozdíl pěti branek. Poslední gól Chrudimi v zápase vsítil krátce po červené kartě Gabča Felipe. Když už se zdálo, že Chrudimští udrží třetí nulu v řadě, čisté konto ukrajinskému brankáři ve službách Chrudimi sebral Radek Hrdý.

Ohlasy k zápasu:

Jakub Němec, trenér Olympiku: ,,Chrudim jsme si věřili, bohužel se nám den před zápasem rozpadla první čtyřka, což mělo vliv na sehranost týmu hlavně v útočné fázi. Věděli jsme, že to bude zápas hlavně o skvělé obraně, což se nám téměř celý první poločas dařilo, protože jsme na ně byli dobře připraveni. Pak jsme ale udělali velkou chybu a dostali zbytečný gól, který Chrudim uklidnil. Trošku jsme polevili v koncentraci a do poločasu Chrudim zvýšila na 3:0. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme dat gól a trochu Chrudim znervoznit, ten se však podařilo dát až na konci utkání na konečných 6:1. Myslím, že jsme však celkově podali dobrý výkon a hlavně na hřišti nechali úplně všechno. Chrudim ukázala jak vynikající tým má a že je výborně připravená na boj o titul.”

Felipe Conde, trenér Chrudimi: „Odehráli jsme dobrý zápas. Hru jsme kontrolovali a dokázali si vypracovat řadu brankových příležitostí. Hráli jsme proti týmu, kterého je vždy na jeho hřišti složité porazit, i přesto jsme mu příliš šancí nepovolili. Bohužel jsme inkasovali v posledních sekundách kvůli ztrátě pozornosti, ale i přesto musí hráčům za výkon poděkovat. V každém utkání ukazují stále větší posun.”