Na první branku se čekalo až do 9. minuty. Sparťané nechali za svou obranou volného Lukáše Rešetára, který prostřelil Gerčáka. Pražanům se podařilo vyrovnat v 16. minutě, kdy Michal Seidler našel na zadní tyči Tomáše Drahovského, který usměrnil míč do domácí branky. Tentýž hráč se za pár sekund radoval znovu, když z pravé strany palubovky prostřelil domácího brankáře Luhového.

Plzeň se z obratu Pražanů dokázala rychle vzpamatovat a po gólu Holého byl stav 2:2. Svěřenci Beniho Simitči si ale do poločasu vzali vedení zpět. Zkraje 20. minuty si Angellot narazil míč s Wildem a po souhře dvou sparťanských zahraničních hvězd vedli hosté 3:2.

Ve druhém poločase si museli diváci počkat na gól až do 30. minuty a byla to opět Sparty, kdo se radoval. Po ztrátě domácích na útočné polovině Pražané rychle dostali míč na Cupáka, který jej posunul před vyběhnuvším brankářem na Seidlera, který upravil na 4:2.

Domácí ale dokázali rychle reagovat, když sparťané opět nechali za svými zády Rešetára, a ten snížil na 3:4. Tento stav vydržel jen pár sekund, Wilde totiž vrátil bleskově Spartě dvoubrankové vedení. Domácí ale dokázali v poslední minutě utkání zdramatizovat, když míč propadl v brankovišti k Rešetárovi a ten završil svůj hattrick – 4:5. I přesto, že se domácí v závěrečných sekundách pokusil při power play o srovnání, Sparta těsné vedení udržela a po výhře 5:4 si odvezla z Plzně tři body.

„Odehráli jsme další důležité utkání, které jsme zvládli hlavně výsledkově, herně jsme se trápili. První poločas jsme si vytvořili mnoho šancí, které jsme neproměnili, ale byla to Plzeň, kdo z první šance skóroval. V tomto ohledu jsme měli smůlu. Nebyl to náš den, ale důležité je, že jsme vyhráli a máme tři body,“ uvedl po utkání kapitán Sparty Michal Seidler.

„Největším pozitivem zápasu bylo, že jsme vyhráli a máme další tři body. Dnes jsme nepředvedli dobrý výkon v obraně a dostali jsme tři jednoduché góly z brejku o našich chybách. Pleň nechtěla moc hrát, spoléhala se na defenzivu od poloviny palubovky a chtěla těžit z našich chyb. My jsme si opět vytvořili velké množství šancí, které jsme nedokázali proměnit. Střídali jsme dobré fáze hry se slabšími. Pro oko diváka to byl určitě zajímavý zápas, dramatická až do samého závěru. Myslím si ale, že jsme mohli vyhrát jednodušeji a k onomu dramatickému závěru nemuselo dojít, ale důležité je, že jsme vyhráli a máme tři body. Nyní několik z nás odjíždí na reprezentační srazy, tak si trochu od ligy oddychneme, ale opět se setkáme plně připravení za týden, kdy nás čeká dohrávka na palubovce Helasu Brno,“ řekl po utkání s Plzní futsalista Sparty Tomáš Drahovský.

„My jsme odehráli velmi dobrý zápas, Troufnu si říct že po Chrudimi druhý nejlepší v této sezóně. Sparta má obrovskou kvalitu, byla na balónu, my jsme měli přesto velké množství příležitostí. Já osobně jsem nečekal, že se do tolika dostaneme. A trochu mě mrzí ten konec zápas jsme mohli zremizovat. I přesto, že by to bylo trochu nespravedlivé, bych bod bral všemi deseti,“ řekl po zápase plzeňský kouč David Frič.