Ráz zápasu určily už úvodní minuty. Hned ve 2. minutě rozebrala Sparta domácí obranu a Michal Seidler otevřel skóre zápasu. Zanedlouho propálil libereckého brankáře Vogta Tomáš Drahovský a v 5. minutě upravil už na 3:0 pro Pražany Seidler, kterému posunul míč před prázdnou branku David Cupák.

Sparta pokračovala v nastoleném trendu i nadále a Drahovský se po trefách v 11. a 15. minutě mohl radovat ze završení hattricku. Ten stihl do poločasu zkompletovat i Seidler, který dostal míč do sítě poté, co domácí brankář Vogt podskočil výhoz sparťanského gólmana Ondřeje Vahaly.

Po přestávce Pražané nepřipustili žádné drama a už ve 23. minutě bylo na jejich kontě o dva góly více, když se během pár sekund zapsal dvakrát do listiny střelců Tomáš Vnuk. Na jeho trefy navázal následně devátým sparťanským gólem Drahovský.

Poté se dostali ke slovu také domácí futsalisté, kteří nejprve dokázali vyřešit brejk tři na jednoho, na jehož konci dostal míč do sítě Milan Soukup a ve 30. minutě korigoval na 2:9 Aleš Benko. Pak ale zaokrouhlili svůj počet branek na deset sparťané, když domácí obraně pláchl Tihomir Novak a svůj úprk proměnil v gól. Ani to ale nebyla poslední rána pro Liberecké. Ve 36. minutě přidal jedenáctý gól hostů, na zadní tyči číhající, Amrani. Na konečných 12:2 pro Spartu pak upravil muž, který gólově celý zápas otevřel, tedy Michal Seidler.

Hodnocení utkání:

David Cupák (Sparta):Zápas jsme odehráli tak, jak jsme si představovali, tedy dát rychle první branku a odskočit soupeři na větší rozdíl. To se nám povedlo. Snažili jsme se dobře držet míč na svých sálovkách a čekat na možnosti ke vstřelení dalších branek. Výsledek odpovídá předvedené hře. Nicméně uznání patří i Liberci, který chtěl hrát, nezalezl, tlačil se dopředu a vytvořil si i pár velmi zajímavých šancí. Výhru ještě dnes oslavíme, ale od soboty se už budeme chystat na derby, které chceme výsledkově zvládnout.“

Tomáš Drahovský (Sparta): „Do nového roku jsme chtěli vstoupit vítězstvím, což se podařilo. Sice jsme nastoupili s menším počtem hráčů, protože jsou někteří zranění, ale cílem bylo co nejrychleji rozhodnout a trochu šetřit síly na příští týden, kdy nás čeká derby. Cíl jsme splnili, když jsme v poločase vedli již 6:0 a utkání bylo prakticky rozhodnuté. Ve druhém poločase jsme přidali ještě pár gólů, prosadil se i soupeř, který dvěma góly korigoval výsledek. Předvedli jsme dobrý výkon a s výsledkem jsme rovněž spokojení. Nyní už se soustředíme na příští týden, kdy nás čeká derby se Slavií.“