Plzni, která na východní Moravě postrádala zraněného reprezentanta Holého i vykartovaného Kovácse, skvěle vyšel vstup do utkání. I když jako první mohli skórovat hosté, ale Sláma pouze orazítkoval tyč. Pak začali úřadovat futsalisté Uherského Hradiště.

Skóre otevřel v 5. minutě kapitán Sopůšek, který se prosadil parádní ranou z dvaceti metrů. Než se Západočeši otřepali, bylo to 2:0. Po akci Šarközyho zblízka dorazil balon do branky Čtvrtníček. Slováckému celku to nestačilo a dál na palubovce úřadoval.

Třetí úder zaskočenému soupeři zasadil Slaný, který v 9. minutě vstřelil čtvrtou branku Bazooky a vyhnal plzeňského brankáře Němce na střídačku.

Hráče Interobalu výměna gólmanů nakopla. Hosté v rychlém sledu dvakrát udeřili a v 15. minutě se góly Sklenáře a Buchty vrátili zpět do hry o body.

Rozjeté Uherské Hradiště ovšem dokázalo v závěru nadmíru vydařené první půle skórovat ještě jednou. Na poločasových 5:2 upravil Čtvrtníček.

Přestřelka pokračovala i po změně stran. Nejprve snížil plzeňský kapitán Rešetár, na druhé stravě odpověděl Martin Janečka.

Když Křivánek ve 34. minutě zvyšoval na 7:3, nebylo co řešit. Vzápětí sice obdržel domácí Čtvrtníček červenou kartu a Rešetár dvěma přesnými zásahy výsledek zkorigoval, domácí tým už ale luxusní náskok nepustil. Plzni nepomohla ani závěrečná power-play.

David Frič (SK Interobal): "Utkání jsme si prohráli v prvním poločase, kdy jsme soupeře nechali z brejku odskočit na 4-0 a pak už to byl jen boj o návrat do utkání. Přístup některých hráčů nebyl dobrý a budeme si to muset vysvětlit. Takhle se vyhrávat nedá. Soupeři gratuluji, za svou vuli si zasloužil vyhrát."

Jaroslav Hastík (trenér Bazooky): "Po více než dvou měsících, během nichž jsme ligové body jen rozdávali, už dozrál čas na změnu a k blížícím se vánocům jsme si konečně dáreček nadělili i my. Šli jsme za vítězstvím cílevědomě a s velkou vervou a odměnou nám bylo čtyřbrankové vedení během pár minut. Hosté se pak dvěma slepenými kuriózními brankami vrátili do hry, ale pátý gól v jejich síti krátce před přestávkou nám vrátil potřebný klid. Ve druhé půli sice Plzeň hlavně zásluhou hattricku skvělého Lukáše Rešetára i využitých přesilovek utkání ještě zdramatizovala, podstatné však bylo, že jsme nezpanikařili a dokázali rovněž dvakrát skórovat. Soupeři jsme přitom nikdy nedovolili se přiblížit na míň, než dva góly. Celému týmu za předvedený výkon i cennou výhru děkuji a věřím, že té další se už dočkáme dřív."