ERA-PACK od úvodní minuty svého soupeře jednoznačně přehrával a směrem dopředu mu prakticky nic nepovolil. Na první gól však čekal „až“ do šesté minuty, kdy přihrávku Felipeho z první usměrnil za záda skvěle chytajícího Martina Mareše Roman Mareš. Mladý brankář Olympiku zejména v úvodní půli držel chrudimské střelce na uzdě, zpoza svých zad musel tahat balon již jen jednou, když ho ze standardní situace propálil Brazilec Max.

Poločasové vedení 2:0 se ale velmi brzy stalo minulostí. Krátce po příchodu z kabin se elegantně prosadil Éverton, stejný hráč zvyšoval v sedmé minutě již na rozdíl čtyř branek. A pak to šlo ráz naráz. Postupně se prosadili Bagatini, Martin Doša, Pavel Drozd a když ve 35. minutě dokonal Éverton pohledným lobem hattrick, bylo zaděláno na debakl. Chrudimští fanoušci si žádali nastřílenou desítku a o kousek blíže k ní byli po vlastní brance mělnického Vály. Chtěná desátá branka ale už nepřišla. Chrudim vyprášil Mělník výsledkem 9:0.

Nyní se již musí chrudimští futsalisté soustředit na příští týden, ve středu je totiž čeká první zápas elitní fáze Ligy mistrů proti běloruské Lidě.

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Kluci odehráli excelentní zápas. Již v prvním poločase jsme si vytvořili velké množství brankový příležitostí, které jsme ale nedokázali dobře zakončit. Koncovku jsme zlepšili po pauze a skóre výrazně navýšili. Bylo důležité se dostat do zápasového rytmu a přesto nechat řadu klíčových hráčů odpočinout. Duel jsme zvládli bezpečně a získali tím sebevědomí před výzvou, které budeme v příštím týdnu čelit.“

Jakub Němec (trenér Olympiku Mělník): ,,První poločas se nám s Chrudimí dařilo držet krok a skóre 2:0 nás drželo ve hře o dobrý výsledek. Dařilo se nám zodpovědně bránit a chrudimské šance pochytal opět výborný Mareš. Ve druhém poločase se již projevila obrovská kvalita chrudimských hráčů, zejména Éverton podal vynikající výkon. Opět nám chyběli skoro všichni hráči základní sestavy a ve druhem poločase bylo znát, že hráči B-týmu a juniorky nemají s takto těžkými zápasy zkušenosti a hlavně fyzicky to pro ně bylo hrozně těžké utkání.''

Lukáš Nečas (hráč Olympiku Mělník): ,,Po těžkém středečním pohárovém zápase na Spartě jsme odehráli, z mého pohledu, ještě těžší zápas v Chrudimi. První poločas jsme docela drželi krok, bylo to pouze o dvě branky. Bohužel nám dnes chybělo dost klíčových hráčů a ERA-PACK ukázal svou obrovskou sílu a to se odrazilo na výsledku. Teď už se ale musíme soustředit na Liberec a získat další body!''