V prvním poločase jsme viděli ze začátku opatrný futsal. Nikdo si nevytvořil žádnou stoprocentní příležitost. To se ale změnilo v 9. minutě, kdy šli do vedení hosté brankou Outraty. O minutu později srovnal střelou z dálky na zadní tyč Hochman. Opět o minutu později šli do vedení hráči Bazooky, kdy krásným dloubáčkem překonal Mareše Křivánek. Ve 12. minutě šel tým z Uherského Hradiště do dvoubrankového vedení po gólu Janečky. V 17. minutě brankář Janečka držel míč dlouho ve svých rukách a rozhodčí umožnili domácím rozehrání nepřímého kopu z hranice vápna, který Olympik rozehrál na výbornou. Čácha bombou pod břevno nedal Janečkovi šanci. Do kabin se šlo za stavu 3:2 ve prospěch Bazooky.

Do druhého poločasu vstoupil Olympik skvěle! Hned v patnácté vteřině se prosadil Gabčo. Ve 25. minutě šli do vedení opět hosté, kdy se z volného přímého kopu prosadil Sopůšek. O dvě minuty později se prosadil z otočky Gabčo a bylo to 4:4. Pak už byl ale Olympik lepším týmem. Ve 34. minutě se Gabčo postavil k dlouhé penaltě, kterou nekompromisně napálil pod břevno. Po dvou minutách našel Mareš dlouhým výhozem Čáchu, který z úhlu nádhernou ránou napálil míč do šibenice. Uherské Hradiště přešlo do hry bez brankáře. Ve 38. minutě se jim podařilo snížit brankou Outraty. 40 sekund před koncem ještě trefil břevno Čácha, naštěstí to ale nic už nezměnilo a Olympik vyhrál 6:5!!!

Ohlasy:

Jakub Němec, trenér Olympiku: ,,Podařilo se nám porazit velice kvalitního soupeře, který má šikovné hráče. Zápas byl vyrovnaný, v prvním poločase jsme měli několik minut, kdy jsme se věnovali více věcem okolo než našemu výkonu a za to nás soupeř potrestal zbytečnými góly. Kluky musím ale pochválit za přístup a výkon ve druhém poločase. Předváděli jsme dobrou hru, dali krásné branky a do toho, abychom zvítězili, jsme dali všechno. Teď si potřebujeme trochu odpočinout, protože nás čeká vražedný týden – ve středu pohár se Spartou a hned v pátek Chrudim. Tyto zápasy si teď půjdeme maximálně užít.“

Pavel Šuba, prezident klubu: ,,Osobně jsem čekal výsledkově lepší zápas. V první půli si úplně nesedly čtyřky, hra byla rozháraná, ale včas jsme zareagovali a upravili je a od cca 15. minuty už to šlapalo. O přestávce, za stavu 2:3, jsem připomněl, že pro hosty je to to nejhorší, co je mohlo potkat. Nastane sebeuspokojení, lehké spadnutí do únavové letargie z cesty a nečekaného vedení (minulý rok to prožil Jeseník) a naopak domácí jednogólový deficit kopne tak, že musí vyhrát. Druhá půle byla jednoznačně v naší režii, jak výsledkově, tak i hlavně herně. Šancí bylo na 10 gólů.“

Petr Hochman, hráč Olympiku: ,,Byl to můj první zápas v dresu A – týmu a nemůžu být spokojenější. Přestože jsme po prvním poločase prohrávali o jeden gól, věřili jsme, že zápas dovedeme do vítězného konce a to se nám i povedlo. Proti velmi kvalitnímu soupeři jsme vyhráli hlavně díky naší bojovností a disciplinovaností v obranné fázi. Chtěl bych poděkovat fanouškům, protože nás hnali dopředu a v takto vyrovnaných zápasech podpora z hlediště velmi pomůže. Jsem rád, že jsem si také připsal premiérovou trefu v dresu Mělníku. Ligu jsem hrál kvůli zranění po skoro dvou letech, tak doufám, že mi to pomůže do dalších zápasů.“

Jaroslav Hastík, trenér Bazooky: " Po většinu utkání jsme vedli, ještě chvíli před přestávkou dokonce o 2 góly a měli i dostatek příležitostí naše vedení navýšit, ale individuálními chybami jsme umožnili soupeři se do zápasu vrátit. Ve druhém poločase se nám vymstila zbytečná pasivita, kterou hattrickem ztrestal domácí bombér Gabčo a stal se hrdinou večera. Náš kapitán Roman Sopůšek nás sice ještě jednou poslal do vedení 3 : 4, Olympik však využil dalších sporných momentů a ze standardek nakonec výsledek překlopil ve svůj prospěch. Při power play jsme Outratovým gólem závěr utkání ještě zdramatizovali, na obrat nebo alespoň remízu však už scházel čas a tentokrát i síly. Těsná prohra určitě hodně mrzí, teď už však musíme naši pozornost upřít na pondělní a páteční duely proti Helasu."