Chrudimskému ERA-PACKu chybělo k postupu do finále jediné vítězství, za kterým si domácí celek vykročil velmi rázně. Již ve čtvrté minutě předvedl pěknou samostatnou akci Brazilec Felipe, který otevřel hojný střelecký koncert chrudimského celku. I nadále tahal za nitky domácí celek, další velkou šanci měl ale paradoxně hostující Doša, jenž před poloodkrytou brankou napálil pouze bránícího Slováčka. A tak přišel trest na opačné straně. Poprvé se do střelecké listiny zapsal Max, jenž ze strany prostřelil Zyrjanova mezi nohama.

Do poločasu se domácí celek ještě dvou branek dočkal a opět u toho byly převážně brazilské barvy. Svoji šikovnost ukázal Felipe, jehož milimetrový pas za obranu usměrnil do sítě Max, následně přidal čtvrtý gól pro změnu Felipe. Dominance Chrudimi pokračovala i po pauze, hostující celek po 29 vteřinách přidal gól s pořadovým číslem pět, hattrick dovršil Max. Minutu na to zaznamenala střelecká listina první české jméno, když do prázdné branky zakončil pohlednou kombinaci současného mistra Tomáš Koudelka.

Sparta Praha toho na chrudimské palubovce směrem do ofenzívy příliš nepředvedla a po většinu času pouze bránila. Navíc skóre na straně Chrudimi neustále rostlo. Brazilec Max zakončil třetí semifinálové utkání se čtyřmi góly na kontě, poslední trefa z voleje ze vzduchu patřila do kategorie ukázkových. Definitivní tečku za skóre udělal sedm minut před koncem po přihrávce Manchi Pavel Drozd, Chrudim se tak po výsledku 8:0 raduje z postupu do finále!

Finálová série startuje před kamerami České televize v pátek 19. května, soupeř Chrudimi je zatím stále neznámý. Ve druhé semifinálové sérii vede Slavia Praha nad Benagem 2:1 na zápasy.

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „V dnešním zápase nám vyšlo úplně všechno. Včera jsme hodně rozebírali naše chyby z předchozího zápasu a upozorňoval jsem hráče, že špatná koncentrace v kombinaci s dobrým výkonem soupeře nás může dostat do pořádných problémů. Bylo to však jiné, od začátku jsme ukázali naši vůli po postupu do finále. Duel jsme zvládli skvěle takticky, dobře jsme bránili a směrem dopředu jsme vynikali v týmovém i individuálním pojetí. S úctou k soupeři, který nás čeká, chceme vyhrát ještě tři zápasy a získat titul. Chci zároveň pochválit výkony rozhodčích v semifinálových zápasech, vedli si velmi dobře. A nesmím opomenout ani Spartu, která i přes těžkou sérii s Litoměřicemi, odehrála kvalitní utkání ve férovém duchu.“

David Frič (trenér AC Sparta Praha): "Chtěl bych poděkovat všem hráčům i vedení za tuto sezonu. Bylo to velmi turbulentní a náročné, ale dosáhli jsme maxima, na které jsme letos měli. Smekám před všemi hráči za přístup a fungování zejména v play off. Nebylo to často jednoduché a patří vám všem velký dík. Máte můj obrovský respekt."

FK ERA-PACK Chrudim - AC Sparta Praha 8:0 (4:0)