Sparta začala dobře a po několika dobrých šancích skóroval Kubelka. Chrudim se však oklepala a Max se Slováčkem skóre otočili. Jenže krátce po druhé brance hostí vyrovnal sparťan Křemen na poločasových 2:2. Hned na začátku druhé půle udeřil Koudelka a Chrudim znovu o gól vedla. Ve 29. minutě ale chyboval hostující brankář Jean po střele Doši a domácí nerozhodný výsledek ubránili až do prodloužení. V něm hned na začátku připravil Max gól pro Slováčka a hubené vedení 4:3 si už Chrudim i na úkor power play Sparty pohlídala.

David Frič (trenér AC Sparta Praha): „Co se týká defenzívy, podali jsme velmi dobrý výkon. Bylo to těžce odpracované utkání a kluci tam nechali všechno. Ve spoustě situacích jsme měli štěstí, protože Chrudim měla hodně šancí, ale dneska nám přálo. Měli jsme extrémní štěstí.“

Tomáš Koudelka (autor třetí branky FK ERA-PACK Chrudim): „Nastoupili jsme hodně vlažně. Mysleli jsme si, že se Sparta porazí sama. V prvních třech minutách měli domácí tři vyložené šance. Vzali jsme si time out, chtěli jsme si k tomu něco říct a zkoušeli hru zvednout, ale nepovedlo se. Byli jsme v některých situacích lehkovážní. Hlavně dozadu. Ve druhém poločase jsme hráli slušně, ale dostali jsme smolný gól, kdy se Jeanovi zasekla noha. Na to se ale nikdo vymlouvat nebude. Sparta odehrála jinak velmi slušné utkání. Byly tam pasáže hry, kdy nám třeba dvě minuty nepůjčila balon. Sparťanů bylo dneska málo a klobouk dolů před nimi, jak zápas odehráli. Ještě jsem neviděl, kolik jsme nedali šancí nebo nastřelili tyčí. Pak už jsme se nastřelovali na čáře i sami sebe. To byl zmar a věděl jsem, že to v základní hrací době nedopadne dobře. Naštěstí jsme skórovali v prodloužení.“

AC Sparta Praha – FK ERA-PACK Chrudim 3:4p (2:2,1:1-0:1,0:0)

Branky: 5. Kubelka (Brunovský), 16. Křemen (Kuč), 29. Doša – 12. Max (Rešetár), 15. Slováček, 21. Koudelka (Slováček), 42. Slováček (Max).