První poločas ovládl domácí Helas, když se za stavu 2:2 trefil v 19. minutě David Cupák. Po přestávce však Sparta dvěma trestnými kopy Kovácse výsledek otočila. Helasu se povedl podobný kousek a minutu před koncem opět vedl – 5:4. Jenže i Spartě vyšla power play. Sice za pět minut dvanáct, ale přece. Na konečných 5:5 srovnal kapitán Sláma.

Marek Kopecký (trenér RK Helas Brno): „První půle byla vyrovnaná. Ve druhém poločase byla Sparta osm minut aktivnější. Dostali jsme gól na tři-tři a trochu jsme se hledali. Pak jsme začali být aktivní a vytvářeli jsme si hodně šancí. Spartu jsme zatlačili, ale bohužel jsme neskórovali. Soupeř z ojedinělého trestného kopu vedl čtyři-tři. Pak už jsme se honili za bodem. Hráli jsme power play, vyrovnali jsme a v tu chvíli bychom bod brali. Vzápětí jsme však dali na pět-čtyři a do power play šla Sparta. Bránili jsme dobře, ale tři vteřiny před koncem přišel nešťastný nástřel z rohu hřiště, který byl tečovaný a hosté vyrovnali. Možná i ten bod beru. Tři minuty před koncem bych ho bral, nyní ne. Zítra s chladnou hlavou ho asi vezmu. Šlo o vyrovnaný futsal, ale více šancí jsme měli my.“

Igor Vodecký (asistent trenéra Sparty): „Zápas dvou rozdílných poločasů. Báli jsme se hrát, Helas nás přehrával ve všech činnostech a mohli jsme být rádi, že první poločas neskončil vyšší rozdílem. O přestávce jsme si vyříkali určité věci a začali je plnit. Otočili jsme výsledek na čtyři-tři a měli jsme další šance na odskočení, ale nedokázali jsme je proměnit a tím rozhodnout zápas. Myslím si, že remíza je zasloužená.“

Rádio Krokodýl Helas Brno – AC Sparta Praha 5:5 (3:2)

Branky: 4. Hrubý (Lacko), 9. Outrata (J. Lidmila), 19. D. Cupák (Hrubý), 38. Hrubý (Lacko), 39. Outrata (D. Cupák) – 4. Hanzlík (Křemen), 7. Sláma (Hanzlík), 23. Kovács, 35. Kovács, 40. Sláma (Kovács).