Třinec si pro vítězství došel už v prvním poločase, kdy vedl v České Lípě 3:1. Po přestávce domácí Havrda svým druhý gólem snížil na 2:3, ale místo vyrovnání Třinec dvěma góly rozhodl. I přes výhru zůstali hosté poslední, ale bodově se dotáhli jan na Českou Lípu, tak i na Hradec Králové.

Karel Kruliš (trenér Démonů České Lípy): „Zápas jsme nezvládli, pořád se opakují stejné chyby, které děláme a nezvládáme začátky zápasů, potom když už se dostaneme do hry, tak přijde situace, kdy si dáme vlastní gól, a je to rázem nula-tři. Druhý poločas začneme výborně, snížíme na dva-tři, jsme v zápase a přijde moment, kdy nás opět srazí rozhodčí, který pískl z mého pohledu jasný šestý faul, ale udělal z toho nepřímý kop. Chtějí po nás, aby hráči byli zticha, nic nekomentovali, ale při takovém stavu se to dá jen těžko. Jinak mimo prvních osm minut, kdy nám trvalo, než jsme se dostali do hry, musím tým pochválit za bojovnost a dobrý přístup ke hře.“

Andrea Bucciol (trenér SKP Ocel Třinec): „Věděli jsme, že z následujících tří utkání musíme posbírat co nejvíce bodů a tuto sérii zápasů jsme začali výborným výsledkem. Vstup do zápasu jsme zvládli perfektně, hráli jsme ve vysokém tempu a s maximální koncentrací. Po nabytí vedení jsme si ale do hlav vložili myšlenku, že zbytek zápasu bude jednoduchý, jenomže pochopitelně nebyl. Dostali jsme se do velmi těžké situace, když domácí snížili na rozdíl jedné branky a my navíc měli v osmé minutě druhé půle pět faulů, naštěstí jsme se do konce vydrželi nefaulovat. Chtěl bych hráčům pogratulovat, neboť po sedmi hodinách na cestě jsme dokázali vyhrát bojovný zápas, a i když nám v některých chvílích nebylo zrovna nejlépe, ukázali jsme charakter, i když nám již docházely síly. Vezeme ale tři body a to je pro nás to nejdůležitější!“

Démoni Česká Lípa - SKP Ocel Třinec 2:5 (1:3)