Sparťané hned od úvodních sekund začali s power play, ale výhodu jednoho muže se jim zužitkovat nepodařilo. První střelcem 5. derby pražských „S“ v nejvyšší soutěži se stal v 5. minutě Vejvoda, když se k němu po dlouhém výhozu Vahaly odrazil míč po souboji s Vozárem a on do prázdné brány rozvlnil síť sparťanské branky.

V sedmé minutě mohli červenobílí vést již dva – nula, ale Salák zastavil střelu jednoho ze svých spoluhráčů nešťastně na brankové čáře. Sparta se do příležitosti dostala po dvanácti minutách, když David Frič nastřelil míč na zadní tyč, ale Tichý před prázdnou bránou promáchl. Udeřilo tak znovu na druhé straně. Hrdina obešel Vozára, přihrál zpět pod sebe Salákovi, a ten střelou do prázdné brány zvýšil na 2:0.

Sparta za minutu snížila. Vodecký posunul míč na Sopa, který našel před bránou Jošta, a ten neměl problém uklidit míč do sítě. V 17. minutě chyboval na polovině Frič, ale Novotný svůj únik zakončil lobem mimo tři tyče. Vzápětí nastřelil Brychta břevno a chvíli po něm mířil do tyče Míča.

Na konci poločasu nestihl Vahala včas odhodit míč, a tak Sparta kopala trestný kop z velmi výhodné pozice, ale ani nadvakrát slavistického brankáře nepřekonala.

V páté minutě druhé půle šel Novotný sám na Vozára, ten ho vychytal, ale míč se k Novotnému odrazil zpět, on ho přihrál Salákovi, který přidal třetí gól domácích. Chvíli na to postupovali Hrdina s Lištvánem sami na Vozára a druhý jmenovaný skóroval.

Jan Lištván přidal v zápase i druhý gól, když ve 30. minutě zvýšil na 5:1. Sparťané korigovali zásluhou Slámy, který se uvolnil na středu palubovky a k tyči prostřelil Vahalu. Ve 33. minutě viděl červenou kartu Doša a Slavia početní výhodu zúročila v čase 33:53, kdy Novotný prošel středem hřiště a nedal Vozárovi ranou k tyči šanci. Závěr už si domácí pohlídali a poprvé v historii porazili futsalovou Spartu.

Slavia Praha – Sparta Praha 6:2 (2:1)

Branky a nahrávky: 5. Vejvoda (Vahala), 14. Salák (Hrdina), 25. Salák (J. Novotný), 26. Lištván (Hrdina), 30. Lištván, 34. J. Novotný (Lištván) – 15. Jošt (Sop), 31. Sláma. Rozhodčí: Cílek – Lasch. ŽK: Lištván - Doša, Frič. ČK: 33. Doša (ACS). Diváci: 850.

Slavia Praha: Vahala (Roshan) – Brychta, Žampa, J. Novotný, Salák, Borkovec, Lištván, Homola, Míča, Hrdina, Matějka, Vejvoda. Trenér Martin Brychta.

Sparta Praha: Vozár (Mareš) – Holeček, Sop, Doša, Vodecký, Jošt, Vobořil, Frič, Havrda, Sláma, Kubelka, Tichý, Rott. Trenér David Frič.