První poločas skončil sice bez branek, ale hned na začátku toho druhého udeřila Sparta. Konkrétně Holeček. Vysoké Mýto během 35. minuty zápas otočilo. Nejprve vyrovnal Sklenář a po něm poslal Nejzbach do vedení Münzberger. Sparta dokázala chvíli před koncem vyrovnat a vynutit si prodloužení, když se při hře bez brankáře prosadil Dlouhý – 2:2.

V prodloužení branka nepadla a tak došlo na pokutové kopy. Ve sparťanském dresu nepřekonali Gerčáka Vodecký ani Holeček, a tak se z vedení v sérii raduje Nejzbach, který může v úterním domácím zápase (20:00) postoupit do semifinále.

„Hrálo se vyrovnané utkání se šťastným koncem pro nás. V zápase jsme byli agresívnější, více jsme Spartu napadali. Bohužel, už asi šesté utkání jsme se nedostali do vedení jako první, takže jsme museli výsledek otáčet. Za stavu dva-jedna pro nás jsme měli tři vyložené šance, ale skóre jsme bohužel nenavýšili. Sparta vyrovnala padesát sekund před koncem základní části při hře bez brankáře. Naštěstí jsme zvládli i prodloužení a vyhráli na penalty,“ radoval se vysokomýtský trenér Roman Páral.

AC Sparta Praha – Nejzbach Vysoké Mýto 2:3 pk (0:0 – 3:4)

Branky a nahrávky: 22. Holeček (Zapletal), 39. Dlouhý (Doša) – 35. Sklenář, 35. Münzberger (Sklenář), rozhodují pk Formánek. Rozhodčí: Slanina – Kincl. ŽK: Doša, Vodecký – Hrubý. Diváci: 100. Stav série: 1:2.

Sparta Praha: Vozár (Pytloun) – Holeček, Sop, Doša, Vodecký, Dlouhý, Frič, Havrda, Kuč, Stejskal, Zapletal, Rott, Křemen. Hrající trenér David Frič.

Vysoké Mýto: L. Gerčák (Horyna) – Hrubý, Sklenář, Michalec, Vágner, J. Gerčák, Vladyka, Formánek, Semerád, Šabata, Münzberger. Trenér Roman Páral.