První poločas byl ještě poklidný. Sparta ho vyhrála 1:0 po trefě Havrdy. Nejzbach dokázal odpovědět čtyři minuty po přestávce po střele Vágnera a začínalo se od znovu. Ve 31. minutě padly dvě branky. Nejprve vrátil Spartě vedení Dlouhý, ale vzápětí vyrovnal Hrubý. Pět minut před koncem se domácí dostali potřetí do vedení zásluhou Stejskala, ale Vysoké Mýto dokázalo srovnat. Deset vteřin před koncem se při power play prosadil brankář Libor Gerčák – 3:3.

I v prodloužení se děly věci. Vysoké Mýto šlo do vedení, když se z téměř nulového úhlu prosadil Hrubý – 3:4. Sparta se snažila vyrovnat, ale nevyšlo to. Navíc přišla o hrajícího trenéra Davida Friče, který dvě minuty před koncem uviděl druhou žlutou kartu po souboji s Vladykou.

Domácí trenér David Frič byl po zápase pochopitelně rozezlen, ale své emoce dokázal udržet na uzdě a jednoduše vzkázal: „Nebudeme se k žádnému zápasu celé série vyjadřovat!“

Za to hrající asistent hostujícího trenéra Miroslav Semerád byl sdílnější: „Hrálo se vyrovnané utkání. Předzápasové prognózy se vyplnily. Začátek byl z obou stran opatrný. Sparta šla do vedení jedna-nula. My jsme hráli ze zabezpečené obrany, ale druhý poločas jsme se malinko vytáhli. Díky tomu začaly padat branky a už to bylo jen o vůli, kdo vydrží víc. Nakonec jsme vyrovnali za pět minut dvanáct při power play díky Gérovi (Libor Gerčák), který to výborně sehrál. V prodloužení se nám podařilo vstřelit branku a vítězství jsme udrželi. Za výhru jsme rádi a budeme ji chtít potvrdit doma.“

AC Sparta Praha – 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto 3:4 pp (1:0,2:3,0:1)

Branky a nahrávky: 16. Havrda (Stejskal), 31. Dlouhý (Křemen), 35. Stejskal (Doša) – 24. Vágner (Vladyka), 31. Hrubý (Formánek), 40. L. Gerčák (Vágner), 43. Hrubý (Formánek). Rozhodčí: Cílek – O. Černý. ŽK: Doša, Frič – Vágner, L. Gerčák. ČK: 48. Frič (ACS). Diváci: 170. Stav série: 0:1.

Sparta Praha: Mareš (Vozár, Pytloun) – Holeček, Vodecký, Dlouhý, Frič, Sop, Havrda, Stejskal, Zapletal, Rott, Křemen, Doša. Hrající trenér David Frič.

Vysoké Mýto: L. Gerčák (Horyna) – Hrubý, Michalec, Vágner, J. Gerčák, Vladyka, Formánek, Semerád, Šabata, Hanč, Münzberger. Trenér Roman Páral.

Druhý zápas této série se hraje ve Vysokém Mýtě v pátek 3. dubna od 20 hodin.