Už před zápasem však nastaly pro Spartu komplikace. Tříslo si při rozcvičce natáhl hrající trenér Sparty David Frič, který tak do hry nezasáhl. Nicméně jeho týmu se dařilo. V 8. minutě otevřel skóre Doša po střele bodle. Pět minut před přestávkou zakončil rychlou kombinaci do odkryté brány Vodecký, který následně přihrál na gól i Stejskalovi – 0:3.

Ani po přestávce se obraz hry nezměnil. Doša vstřelil rychlý čtvrtý gól Sparty, což domácí tým zlomilo. Ve 28. minutě pak zvyšoval už na 5:0 pro Pražany kapitán Rott. Hradeckým futsalistům se přeci jen podařilo snížit v závěru střetnutí. Nejprve Beran a po něm Vydarený uzavřeli skóre na konečných 2:5.

„Sparta vyhrála zaslouženě. Stanovenou taktiku jsme moc nedodržovali. Chtěl jsem, abychom za stavu nula-tři více presovali, ale naší snahu utnul čtvrtý gól. Pak už se zápas je dohrával. Sparta bude v této formě těžkým soupeřem asi pro každého,“ zhodnotil duel trenér Hradce Králové Petr Hoffmann.

Trenér pražské Sparty David Frič měl důvod ke spokojenosti: „Jsem rád, že jsme konečně po delší době zahráli kvalitní zápas. Myslím si, že jsme drželi míč asi na osmdesát procent. Chtěli jsme tak hrát. Zrychlili jsme hru a řekl bych, že jsme vyhráli zaslouženě. Ve všech herních činnostech jsme byli lepší.“

Mados MT Hradec Králové – AC Sparta Praha 2:5 (0:3)

Branky a nahrávky: 38. Beran, 39. Vydarený (Váňa) – 8. Doša (Zapletal), 15. Vodecký (Zapletal), 18. Stejskal (Vodecký), 24. Doša (Zapletal), 28. Rott (Vobořil). Rozhodčí: Bělovský – Ježek. ŽK: Chromek – Doša. Diváci: 190.

Hradec Králové: Menšl (Mašek) – Friedl, Michal, Chromek, Srkal, Beran, Váňa, Fidra, Jošt, Vydarený, Merkl. Trenér Petr Hoffmann.

Sparta Praha: Vozár (34. Pytloun, Mareš) – Kuč, Stejskal, Sop, Holeček, Zapletal, Dlouhý, Rott, Havrda, Vobořil, Vodecký, Doša. Trenér David Frič.