Na konci úvodní desetiminutovky se Balticflora dostala do dvoubrankového vedení. Nejprve se trefil hrající trenér Giva a krátce po něm i Kovács. Jenže Nejzbach díky své bojovnosti dokázal podobně rychle srovnat. Ve 12. minutě snižoval Michalec a o minutu déle vyrovnal na poločasových 2:2 J. Gerčák. Zápas nedohráli po vzájemném střetu v 17. minutě domácí Sklenář a teplický Sidnei. Oba uviděli červenou kartu.

Po přestávce už gólově dominovaly Teplice, které přidaly další čtyři branky a nadále zůstávají v soutěži stoprocentní. Za vlky se trefila i nová posila Alberto.

Trenér Nejzbachu Roman Páral byl po utkání zklamaný, jeho tým byl blízko senzaci: „Jsem zklamaný, protože jsme odehráli do třicáté čtvrté minuty vynikající zápas. Byli jsme připravení i na power play soupeře, uzpůsobili jsme tomu čtyřky a dobře jsme bránili. Bohužel, nepodařilo se nám v zápase dostat do vedení, to jsem považoval za klíčové. První dvě inkasované branky byly hodně laciné, ale do konce prví půle se nám podařilo vyrovnat. Byla jen škoda, že jsme se nedostali do vedení, i když jsme měli několik šancí a dali jsme dvě tyčky.“

Vítězný gól Teplic vstřelil Alberto. „Štěstí se přiklonilo k hráčům Teplic. Za stavu dva-tři jsme začali hrát power play a inkasovali jsme tři góly do prázdné brány. Skóre náš výsledek zkresluje. Já musím hráčům poděkovat za vynikající výkon a konstatovat, že Teplice vyhrály zaslouženě, protože daly více branek,“ dodal Páral.

„Byla to neskutečná divočina. Takový zápas jsem už dlouho neviděl, rozhodčí z něj udělali bramboračku. Pískali vše, dávali nám jednu kartu za druhou, vůbec nerespektovali trend dnešního futsalu. Hrál se tvrdý zápas, byl to boj, v žádném případě to ale nebylo zákeřné. Díky rozhodčím to ale bylo zbytečně nervózní. Připustili tvrdost domácích, naši ale trestali. Vyloučení nemuselo být, stačily žluté karty. Pak hned dali žlutou za protesty Slámovi, který je kapitán, Salák dostal kartu, když byl na lavičce. Bylo to zbytečné. Půl zápasu se nehrálo, ale vysvětlovalo, diskutovalo, trestalo. Máme snad polovinu mančaftu zažlucenou, Giva nemůže příští zápas hrát pro čtyři žluté, Sidnei dostane asi trest, minimálně na jeden zápas. Byly to zkrátka nervy, utkání bylo psychicky těžké,“ zhodnotil zápas na klubovém webu prezident Balticflory Teplice Michal Žák.

Nejzbach Vysoké Mýto – FC Balticflora Teplice 2:6 (2:2)

Branky a nahrávky: 12. Michalec (Šabata), 13. J. Gerčák (Sklenář) – 9. Giva (Sidnei), 10. Kovács (Alberto), 33. Alberto (Kovács), 35. Marcio (Sláma), 36. Marcio, 39. Kovács. Rozhodčí: Rek – Kincl. ŽK: J. Gerčák, Hrubý – Giva, Holý, Sláma, Salák. ČK: 17. Sklenář – Sidnei.

Vysoké Mýto: L. Gerčák (Horyna) – Vágner, Formánek, J. Gerčák, Vladyka, Michalec, Münzberger, Sklenář, Semerád, Šabata, Hrubý. Trenér Roman Páral.

Teplice: Jeronimo (Kalina) – Kovács, Marcio, Giva, Holý, Sláma, Murilo, Novotný, Alberto, Salák, Sidnei. Hrající trenér Giva.