Plzeň přivítala Spartu ve stařičké hale Slavie VŠ, kterou fanoušci zaplnili až po strop, a než se hvězdy Sparty stačily rozkoukat, prohrávaly 0:4. Plzni se dařilo střelecky, v šesté minutě vyšachovala obranu soupeře dvojice Štverák a zakončující Tomáš Vnuk, v sedmé minutě se prosadil Tomáš Štverák, v osmé tečí Slámovy střely Jan Havel a v deváté minutě překonal Vahalu v brance Sparty tvrdou střelou Jan Křemen.

Sparta sice o minutu později snížila zásluhou Michala Beleje, ale ve dvanácté minutě pláchl po pravé straně hřiště Zdeněk Slamá a propálil vše, co mu stálo v cestě - 5:1. Nádhernou individuální akcí se pak připoměl David Cupák, který prošel přes tři bránící hráče a ve čtvrnácté minutě snížil na 2:5. Tímto výsledkem skončil celý první poločas i přes řadu šancí, které důsledně pálil především sparťan Marcelo.

Ve druhé půli se Plzeň důsledně bránila a Sparta hledala cestu k ohrožení branky. Povedlo se to ve 30. minutě Angellotovi, který využil zaváhání domácích při bránění rohového kopu, a sám před prázdnou brankou neměl problém skórovat - 5:3. A v 54. minutě vybuchla lavička Sparty nadšením znovu, když se z pokutového kopu prosadil opět Angellot. Sparta pak svírala Plzeň před její brankou, ale její pokusy byly buď nepřesné, nebo končily v náruči Lukáše Němce. Naopak při power play hostů definitivně rozhodl do prázdné branky Jan Křemen.

Zdeněk Sláma (Interobal Plzeň): "Věděli jsme, že Sparta je favorit a že to bude velice težký soupěř, ale pomohlo nám, že začínáme doma, kde Spartu chceme potrápit. V sezoně jsme s nimi hráli třikrát a pokaždé to bylo velmi vyrovnané, takže jsme věřili, že můžeme konečně uspět. Ze začátku nám tam padly důležité góly, v podstatě nám spadlo úplně vše, co jsme měli. Ve druhém poločase už to byl trochu kolotoč, nepodrželi jsme balon a strachovali se o výsledek. Je škoda, že jsme se báli hrát, protože nás to málem stálo vítězství."

Michal Belej (kapitán Sparta Praha): "Začátek zápasu byl hodně zvláštní. Tlačili jsme se dopředu a bylo vidět, že domácí podřídili taktiku tomu, že se zatáhnou do obrany a budou vyrážet do brejků. Vyšlo jim to neuvěřitelně, protože do čeho v úvodu kopli, to jim tam spadlo. Je škoda, že se nám nakonec nepodařilo vyrovnat, protože gól na pět-pět visel ve vzduchu. Jediný pozitivní fakt je, že jsme šli do druhé půle s tím, že se zmáčkneme a pokusíme se vyrovnat. Stejné nasazení si musíme přenést dál a začít tak hrát od první minuty. V závěru podle mě Plzeň trochu šlapala vodu a myslím, že nám chyběla minutka na to, abychom vyrovnali. Naše power play byla taková rozhozená a bohužel úplně vyloženou šanci jsme si nevytvořili."

SK Interobal Plzeň – AC Sparta Praha 6:4 (5:2)
Branky a nahrávky: 6. Vnuk (Štverák), 7. Štverák (Holý), 8. Havel (Sláma), 9. Křemen (Štverák), 12. Sláma (Štrajt), 40. Křemen (Vnuk) – 10. Belej (Cupák), 14. Cupák (Belej), 30. Angellot (Marcelo), 32. Angellot (pen.). Stav série: 1:0.