Plzeň do zápasu vstoupila velmi aktivně a od prvních minut se snažila diktovat tempo hry. Převaha hostů nebyla sice nijak drtivá, ale nakonec z ní přeci jen vzešel první gól utkání. Plzeň zahrávala nacvičenou standardní situaci, na jejímž konci byl úspěšný Štverák. Vyrovnání však přišlo vzápětí. Tomáš Vnuk, kanonýr plzeňského týmu, se domácím rozhodl pomoci a nešťastně dovedl míč do vlastní brány. V 8.minutě se domácí fanoušci mohli radovat znovu. Na 2:1 otočil parádní trefou Nene. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, v domácí brance čaroval výborný Hůla a Plzeň se tak k vyrovnávacímu gólu nemohla dostat. Těsně před koncem poločasu to tak byl znovu Svarog, který se dokázal prosadit. Souhra Černého s Kasalem vyústila ve třetí branku domácích. Strany se tak měnily za dvougólového náskoku na straně Teplic.

Svarog do druhé půle sice nevstoupil špatně, i přes to ale po šesti minutách inkasoval. Dvoubrankový náskok však doslova obratem Svarogu vrátil David Černý. Plzeň se i nadále snažila být aktivní, často v druhém poločase sahala po hře v power play, ale domácí držel nad vodou nejen vynikající Hůla, ale i notná dávka štěstí. Ve 32.minutě zvyšoval už na 5:2 Jirka Baran, který vymetl pavučiny z rohu plzeňské branky. O minutu později sice ještě dokázal Interobal udeřit zásluhou Křemena, to bylo však ze strany hostů vše. Naproti tomu Svarog se do konce utkání dokázal prosadit ještě jednou. O konečné skóre 6:3 se postaral svým druhým gólem v utkání Jirka Baran, opět po asistenci Neneho. Je vidět, že ani obličejová maska, která chrání Jirkův zlomený nos, mu nijak nebrání ve skvělých výkonech, které v sérii předvádí.

Tomáš Šebl, sportovní manažer Svarog FC: „Věděli jsme, že to Plzeň jako favorit série bude chtít na naší palubovce ukončit, ale my si na Interobal věříme a dobře jsme se na zápas připravili. Věděli jsme, že na nás zkusí hned vlétnout a nenechají nás hrát, tomu jsme přizpůsobili naší hru. Naší výhodou je, že máme plno technických hráčů, kteří si vědí vždy rady. Ať už se jedná o Brazilce nebo o naše mladé Čechy, kteří zápas od zápasu rostou. Dokázali to i tenhle zápas, když ze šesti gólů dali čtyři. Nesmím zapomenout ani na našeho výborného mladého gólmana Hůlu, který si vedl velmi zkušeně a drží naše šance na postup do semifinále. Už teď ale máme splněno. Všichni si mysleli, že nás Plzeň přejede 3:0 na zápasy, ale už teď plzeňský tým ví, že s námi musí počítat jako s rovnocenným protivníkem. Jsem na kluky hrdý, jak a kam se posouvají. O teplický futsal se nemusím bát."

Jiří Baran, hráč Svarog FC: „Do Plzně pojedeme na rozhodující zápas série. Určitě jsme si dokázali, že když k zápasu přistoupíme na 100%, dá se s Plzni v klidu hrát. Hraje se o všechno, už není kam couvnout. Opět do toho dáme maximum a půjdeme štěstí naproti!“

Jak utání viděl plzeňský Jan Křemen si přečtěte v rozhovoru na odkaze ZDE.

Svarog FC Teplice – SK Interobal Plzeň 6:3 (3:1)
Branky a nahrávky:
5. vlastní, 8. Nene (Jean), 19. Kasal (Černý), 26. Černý (Nene), 32. Baran (Nene), 38. Baran (Nene) – 4. Štverák (Holý), 26. Křemen, 33. Křemen (Holý). Stav série: 2:2.