Po úvodní dvacetiminutovce svítilo na světelné tabuli poněkud překvapivé skóre. Favorizovaná Plzeň se totiž během první půle jen těžce dostávala do hry a hosté z Teplic byli velmi nebezpeční. V jedné ze svých šancí udeřil v deváté minutě Claudinho, který pláchl domácí obraně a s jeho střelou si neporadil ani výborně chytající Němec - 0:1! Teplice mohly dokonce přidat i další branky, jenže střely Neneho, nebo znovu Claudinha, vychytal skvělý Němec.

Velké věci se začali dít ve druhém poločase. Teplice začaly hrát hned s rozehrávkou power-play a snažily se kontrolovat hru. Stal se ale přesný opak. Ve 23. minutě se tvrdou střelou prosadil Michal Štrajt a o minutu později z podobného místa i Jan Křemen - 2:1. Teplice, v čele s výborně technicky vybavenými hráči z Brazílie, pak svíraly Plzeň při další dlouhé power-play, při které se nakonec ve 31. minutě po dorážce prosadil Baran - 2:2. O minutu později si ale Plzeň vzala zpět vedení, když se ze standardní situace prosadil další tvrdou střelou Michal Štrajt. Teplice nadále narážely na výborného Němce v brance, a když už domácí fanoušci tlačili očima časomíru do konce, přece jen dokázaly srovnat. Po další dorážce se ve 38. minutě prosadil Souza.

První prodloužení bylo poměrně opatrné, ani jeden z týmu nechtěl udělat chybu. Teplice se také snažily nefaulovat, protože si i do prodloužení přinesly zátež v podobě šesti akumulovaných faulů. Ve 47. minutě ale domácím pořádně zatrnulo, protože z levé strany našel mezírku mezi gólmanem a tyčkou Lucas Borges a Teplice vedly 3:4. Obrovské drama ale nadále pokračovalo a Plzeň udržel ve hře o dvě minuty později Michal Holý - 4:4. A v infarkovém závěru si nakonec Plzeň uzmula první vítězství v sérii pro sebe! Vteřinu před koncem rozehrál Vnuk roh a štastný střelec Štrajt, spolu se zvukem sirény, propálil vše, co mu stálo v cestě - 5:4. Tento gól zvedl vlnu emocí na obou stranách a vedl i obrovské mele mezi oběma střídačkami. Na vítězství Plzně se ale již nic nezměnilo a můžeme si být jisti, že v této sérii bude o napětí postaráno.

David Frič (trenér Interobal Plzeň): "Dnes to byl hodně emotivní zápas. Bylo vidět, že je to první utkání série, ve kterém šlo o hrozně moc. Já jsem zklamaný, že jsme zápas nezvládli po taktické stránce, měli jsme ho vyhrát už v základní hrací době. Špatně jsme bránili power-play, na to se musíme podívat a lépe se na to připravit, protože dneska nás to mohlo stát vítězství."

Martin Kulhánek (kapitán Svarog FC Teplice): "Momentálně jsem velice zklamaný. Věděli jsme, že to v Plzni nebude jednoduché, ale myslím, že jsme se na utkání dobže připravili. Jsme zklamaní z verdiktu rozhodčího, který uznal vítězný gól Plzně, o kterém jsem přesvědčen, že padnul až po konci utkání. Ale prohráli jsme a musíme jít dál. Mrzí to o to víc, že jsme odehráli opravdu dobré utkání. Série s Plzní bude velice vyrovnaná a my musíme doma bezpodmínečně urvat vítězství."

SK Interobal Plzeň – Svarog FC Teplice 5:4pp (0:1, 3:2 – 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 22. Štrajt (Štverák), 24. Křemen (Havel), 32. Štrajt, 48. Holý (Abrham), 50. Štrajt (Vnuk) – 9. Claudinho (Borges), 31. Baran (Claudinho), 38. Nene (Jean), 47. Borges (Baran).