Hosté vstoupili do utkání o něco aktivněji a hned ve třetí minutě mohli otevřít skóre. Po přihrávce Ovčačíka se zjevil na zadní tyči osamocený Presl, ale Sikora jeho pokus skvěle vyrazil. Skóre se tak měnilo na druhé straně. Hudzieczek sice svou první příležitost nevyužil, tu druhou po pěkném sklepnutí Nieslanika už ano. 1:0 Hosté stále byli o něco aktivnější na míči a dostávali se častěji do koncovky, ale nedařilo se jim překonat spolehlivě chytajícího Sikoru. Po deseti minutách hry mohl náš náskok navýšit Baron, ale z blízka mířil vedle. O tři minuty později jsme se již ale mohli radovat, když zafungovala spolupráce dvou juniorů. Badura povedeným lobem vyzval k souboji s brankářem Potůčka, ten obstál a hlavou poslal míč do branky. 2:0 Další branku  mohl po pár vteřinách přidat Przyczko, sám před Konečným trefil jen hostujícího brankáře.

Hned po třech minutách druhé půle se naše vedení rozrostlo. Hudzieczek vrátil Nieslanikovi přihrávku z prvního gólu a ten se na zadní tyči nemýlil. 3:0 O dvě minuty později bylo ještě veseleji, Pryzczko krásně patičkou uvolnil Buryana, který sám proti Kubicovi nezaváhal. 4:0 Hosté zkusili hrát power play již deset minut před koncem, vůbec se jim ale nedařila a brzy jsme je i potrestali. Brankář Sikora zachytil jednu střelu hostí a levačkou poslal míč do sítě přes celé hřiště. 5:0 Snížit skóre mohl Mareš, který zkusil štěstí z dálky, trefil ale pouze tyč naší branky, na druhé straně zase Hudczieczek přizvedl výhoz Sikory pouze do břevna. Poslední branku v síti hostí měl na svědomí Lukáš Baron, který opět využil prázdné klece hostujícího týmu. 6:0 Poslední slovo měli ale v zápase hosté. Dvacet vteřin před koncem se dostal k odraženému míči Klimeš a připravil tak Sikoru o čísté konto. 6:1

Ondřej Kreželok, hrající místopředseda SKP Ocel Třinec: "I když už jsme nevěřili, dokázali jsme se ještě dostat do hry o záchranu. Helas nepřijel v plné síle ani chuti. Hráli jsme sice se třemi juniory, ale ti předvedli skvělý výkon a stříleli i branky. Vyhráli jsme zaslouženě, Helas sice hlavně v první půli měl několik tutovek, které kdyby proměnil asi by zápas vypadal jinak. To se ale nestalo a tak uvidíme, jestli nás tyhle tři body posunou k zázraku."

Tomáš Poul, hráč Helasu Brno: "Zápas s Třincem jsme absolutně nezvládli, vytvořili jsme si nespočet šancí, ale ať už vlastní nemohoucností v koncovce nebo díky skvělým zákrokům domácího brankáře jsme se nedokázali prosadit. Naopak v defenzivě jsme dokázali udělat někdy až školácké chyby a tak jsme si odvezli takový výsledek. Je třeba vše hodit za hlavu, pořadně potrénovat a připravit se na poslední domácí utkání s Jeseníkem tak, aby se náš výkon už neopakoval."

SKP Ocel Třinec – Helas Brno 6:1 (2:0)
Branky a nahrávky: 5. Hudzieczek (Nieslanik), 14. Potůček (Badura), 23. Nieslanik (Hudzieczek), 26. Buryan (Przyczko), 31. Sikora, 37. Baron (Buryan) – 40. Klimeš (Ovčačík).