Na začátku to ovšem vypadalo tak, že domácí mají narozdíl od hostů za sebou dlouhou cestu. Začátek byl totiž od  Helasu značně ospalý a nebylo to tím, že mladí hráči museli nahradit ty co tentokrát nemohli zasáhnout do hry (Lerch, Presl, Outrata). Aktivní úvod ze strany hostující formace vyvrcholil otevírací trefou v podání NENEHO. Jeho dělovka z rozehrávky před soupeřovou svatyní se ujala dokonale a bylo to 0:1. O minutu později CLAUDINHO proběhl do předbrankového prostoru, kde přetlačil nejbližšího obránce Helasu a zarputile dovedl míč do odkryté sítě - 0:2. Ke konci páté minuty se do první vážné brankové příležitosti dostal domácí tým. Vojtěch Cupák se objevil v těsné blízkosti teplické brány, nicméně míč z pohybu poslal pouze do přízemního prostoru vedle tyče. Po různých přetahování o míč se do šance dostali v 8.minutě tepličtí. Jean doběhl sraženou dělovku a ještě se zkoušel kličkou zbavit Konečného, aby mohl uklízet do prázdné klece. Tentokrát mu ovšem tento záměr nevyšel. Ve 14.minutě přišla další branka. Cizinecká spolupráce přinesla Teplicím pojištění výsledku. JEAN využil rychlé otočky a úspěšně uzavřel svůj pobyt kolem Konečného brány - 0:3. Minutu na to byli blízko změně skóre hráči Helasu. Tomáš Poul zkrotil balon, vynikající kličkou se zbavil napadajícího protivníka a dokonce se odvážil vypálit. Kudrna mu ale kvalitně vykryl střelecký úhel. Co nešlo Helasu, to se dařilo Teplicím. Během rohové rozehrávky se Teplice domluvily na nečekaném signálu. Nahrávku podél brankové čáry doběhl DAVID ČERNÝ a svižně ji prodloužil za záda Konečného - 0:4. No a aby toho nebylo v kalichu hořkosti pro domácí dost, tak v 19.minutě senzačního gólu dosáhl JEAN! Ten sice napoprvé přenechal balon soupeři, nicméně poté ukázal obrovskou bojovnost a získal míč zpět. Následující rána k tyči už znamenala zvýšení náskoku na 0:5. V posledních vteřinách se sice ještě Vojtěch Cupák zkoušel střelecké štěstí, ale do kabin šel jeho tým s "bůrem"  v zádech.

V kabině Helasu bylo dost rušno. Domlouvala se tam taktika, která měla dostat Brno opět do hry. Měla tomu pomoci i hra bez brankáře a ta přinesla v 25.minutě své ovoce. JIŘÍ MUŽÍK využil svojí pozice ofenzivně laděného gólmana při hře v pěti a poslal balon pod padajícím protihráčem do volného místečka - 1:5. Ve 30.minutě Vojtovi Cupákovi chyběl krok navíc, aby změnil dráhu letícího míče přesně do horního rohu! O půl minuty později se už ale brněnští fandové mohli radovat. Důrazně před branku šel TOMÁŠ POUL, který se naplno položil do přihrávky od Cupáka ze strany a nekompromisně snižuje na rozdíl tří gólů - 2:5. Po minutě se měnilo skóre znovu. NENE se vymotal ze složité situace, kdy byl napadán hned několika protivníky, a v poklidu nasměroval balon doprostřed prázdné klece 2:6. 35. minuta byla tou, ve které diváci viděli další zajímavou situaci. Domácí celek krátce kombinoval a vyslal vynikající přihrávku do ideální pozice. Možná i trochu laxní přístup Helasu v koncovce však střelbu znemožnil. Tento zápas měl gólovou tečku 7 vteřin před koncem. VOJTĚCH CUPÁK ještě stihl doklepnout balon za čáru a korigovat konečný stav na 3:6. Přihrávku si při této brance připsal golman David Kubica.

Důležitý zápas o průběžné sedmé místo dopadlo lépe ve prospěch hostujících Teplic. Helas výsledkově nezvládl první polovinu, ve druhém poločase už ani přes zlepšený výkon ovšem nevyrovnal.

Helas Brno – Svarog FC Teplice 3:6 (0:5)
Branky: 25. Mužík (Šarközy), 31. Poul (V. Cupák), 40. V. Cupák (Kubica) – 2. Nene, 3. Claudinho (Borges), 14. Jean (Nene), 16. Černý (Baran), 19. Jean, 32. Nene (Borges).