Helas vstoupil do tohoto utkání dobře a dařilo se mu dostávat do šancí. Obzvlášť Ivan Šarközy byl směrem kupředu hodně aktivní a objevil se v několika slibných šancích. Brankář Gerčák se tak rozhodně nenudil.

Na první branku se čekalo do páté minuty. Ovčačík rozehrál roh přímo na nohu Ivana Šarközyho, který se střelou k bližší tyči nemýlil a bylo to 1:0. Brzy na to mohli hosté vyrovnat. Helas propadl v defenzivě a po Novákově pasu Kubátovi před odkrytou klecí do zakončení sáhl jeden z obránců a byl z toho pouze roh. Minutu na to spálil neuvěřitelnou šanci domácí Lerch. Míč od Lacka dostal před odkrytou branku, ale nedokázal toho využít. Gerčák předvedl nádherný zákrok a tím jako by polil živou vodou své spoluhráče.

Hosté se čím dál tím víc tlačili před Konečného branku a tato snaha vyústila v 11. minutě ve vyrovnávací gól. Nutno ale dodat, že tato branka patřila do těch, které se dají označit jako šťastné. David Novák vypálil od levé postranní čáry. Střela šla těsně mimo, ale brankář Konečný zasáhl tak nešťastně, že si míč srazil za svá záda, odkud jej do sítě dopravil Václav Sklenář - 1:1. Po inkasované brance převzali iniciativu opět domácí, ale branka už do odchodu do kabin nepadla ani na jedné straně. Nejblíže jí byl v 17. minutě Pavel Outrata. Využil zaváhání hostující obrany a zjevil se s míčem na noze za ní. Gerčák však včasným vyběhnutím tento pokus zhatil.

Druhý poločas začal pro domácí zle nedobře. Už v 21. minutě z pravé strany přihrál před branku Martin Šabata, k míči se dostal Petr Vladyka a přesnou střelou poslal svůj tým do vedení - 1:2. Brno se snažilo ihned odpovědět, ale chybělo to podstatné, a to klid v zakončení. Ve 25. minutě myslel Helas na ofenzívu už moc a rozhozené brněnské defenzívy dokázalo využít duo Michalec – Martin Šabata. Prvně jmenový přesnou ranou propálil Konečného - 1:3.

Patnáct vteřin na to už to domácím vyšlo a opět je to rázem o jednu branku. Ivan Šarközy dostal míč na Stanislava Lercha, který ostře vypálil z levé strany a Gerčák dokázal míč vytáhnout až zpoza brankové čáry - 2:3. Pak se domácí snažili vyrovnat, ale naráželi na připravenou obranu Nejzbachu. Do dvoubrankového vedení se hosté opět dostali ve 30. minutě. Skulinku v domácí obraně našel David Novák, jenž se zjevil na levém křídle sám před Konečným. Místo střely však volil pas na Václava Sklenáře, jenž usměrnil míč do odkryté branky - 2:4.

Brněnští se ale nevzdávali a znovu se snažili několika zajímavými pokusy o zkorigování výsledku. Od 35. minuty i přečíslením při hře bez brankáře. Na to chtěl zareagovat hostující golman Gerčák, ale prázdnou branku přes více než polovinu hřiště netrefil. Při jeho dalším pokusu už sice branka padla, ale nemohla být uznána. Při Gerčákově výhozu se totiž míče nedotkl nikdo z hráčů.

Ve 37. minutě hosté přecejen upravili na 5:2. Václav Sklenář dokázal vybojovat míč na útočné polovině a trefil odkrytou branku. Helas hrál i nadále bez brankáře, ale žádná další změna skóre už se nekonala. Tři body si tak domů odváží hosté a Helas bude muset zabrat v dalším domácím utkání, které ho čeká v pátek 15. 12. od 19:30 proti Mělníku.

Jiří Mužík (Helas Brno): "Byl zo vyrovnaný zápas a rozhodla naše nemohoucnost překonat Gerčáka v brance, hlavně v první polovině zápasu, kde jsme měli několik vyložených šancí, kdy jsme si mohli vypracovat i třígólový náskok, ale šance jsme neproměnili a po našich chybách Mýto dávalo v druhé půli branky. Tenhle zápas nám nevyšel a musíme se dobře připravit na důležitý zápas příští pátek s Mělníkem."

Jaroslav Kubát (Nejzbach Vysoké Mýto): "V první půli se hrálo poměrně vyrovnané utkání, bohužel my jsme nezachytili začátek a díky Liborovi jsme prohrávali pouze 0:1, pak se hra vyrovnala a my srovnali i skóre. Ve druhé půli ukázala naše první lajna zkušenost a utkání rozhodla. Důležité tři body, proti kvalitnímu soupeři. Teď se už musíme soustředit na Slavii, které budeme chtít oplatit porážku z minulého vzájemného utkání."

Helas Brno - Nejzbach Vysoké Mýto 2:5 (1:1)
Branky: 5. Šarközy (Ovčačík), 27. Lerch (Šarközy) – 11. Sklenář (Novák), 21. Vladyka (Šabata), 25. Michalec (Šabata), 30. Sklenář (Novák), 37. Sklenář (Šabata).