Hosté vstoupili do zápasu výtečně, ještě neuběhla ani celá minuta a po secvičeném rohu otevřel skóre Mužík. V sedmé minutě dopravili Brňané míč za Růžičkova záda podruhé, když na konci dobře sehraného trestného kopu propálil vše před sebou Lacko. Jeseník sice bezprostředně snížil díky individuální akci Vavrače, ale následný laciný gól jeho sebevědomí srazil do kolen. Po sérii odrazů se míč dokutálel před Mužíka, který si v dobré střelecké pozici uměl poradit. Jeseník se z těžkého úderu vzpamatovával velmi obtížně a když se Cupák prosmýkl po lajně a dostal Helas už do tříbrankového trháku, bylo prakticky rozhodnuto.

Druhá půle byla jednou velkou divočinou. Domácí se snažili na zkušené hosty tlačit s velkou mírou rizika, ti je ale nekompromisně trestali z rychlých protiútoků. Po čtyřiceti minutách svítilo na tabuli skóre 3:8, což posunulo Brno do klidných vod prvoligové tabulky a může se nyní v klidu soustředit na boj o vylepšení pozice pro nasazení do play-off. Naopak Jeseník výsledek duelu definitivně přikoval do záchranářských bojů.

Utkání zhodnotili představitelé obou klubů:
Jiří Gnida (předseda AC Gamaspol Jeseník): !Pokud nepodáme nadstandartní výkon, není možné v první lize uspět s žádným ze soupeřů. Helas hrál účelně, načal nás ze standardek a dorazil z brejků. Na naší hře se začínají projevovat špatné výsledky, vytrácí se sebedůvěra a práce s míčem je u každého jednotlivce pod jeho obvyklými možnostmi. Snažím se být rozumný, ale za dnešní výkon nedokážu pochválit jediného hráče. Bude těžké se něčeho chytit a odrazit se k lepším výkonům. Znovu zopakuji, my nemusíme mít křeč ze sestupu, to pro nás neznamená žádný zásadní problém. Musíme hledat radost ze hry a přitom se snažit posunout svou výkonnost, to je cíl naší prvoligové sezony."

Jan Loup (trenér Helas Brno): "Čekal jsem těžké utkání a to se taky potvrdilo. Musím kluky pochválit, přistoupili k zápasu od úvodní minuty zodpovědně. Pro nás se jedná o důležité body, kdy jsme odskočili týmům ze spodku ligové tabulky. Teď se budeme chtít dobře připravit na domácí souboj se Slavií."

AC Gamaspol Jeseník – Helas Brno 3:8 (1:4)
Branky: 7. Vavrač (J. Řezníček), 23. Furik (Vavrač), 39. Macura (Vavrač) – 1. Mužík (Šarközy), 7. Lacko (Šarközy), 10. Mužík (Šarközy), 14. D. Cupák (Lacko), 22. Mužík (Šarközy), 26. Outrata (Ovčačík), 27. Ovčačík, 36. Outrata.